Powiatowy Dzień Inwalidy

(fot. Arkadiusz Fularski)

Proszowice, 30-06-2022

     We wtorek, 28 czerwca na Zielonym Wzgórzu odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Inwalidy. Obchody, które zorganizowane zostały przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - odział rejonowy w Proszowicach oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach zgromadziły blisko 300 osób.

     Zaproszonych gości przywitali Marzena Leja - Kwiecień dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach oraz Wiesław Paluch przewodniczący PZERiI Oddział Powiatowy w Proszowicach.

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)
     W uroczystości udział wzięli: członkowie PZERiI z siedmiu Gmin, podopieczni Domów Pomocy Społecznej w Łyszkowicach i Pieczonogach, Środowiskowych Domów Samopomocy z Proszowic, Winiar, Wrocimowic i Gruszowa oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach i Pobiedniku Małym.

     Spotkanie stało się okazją do złożenia podziękowań przez Krystiana Hytrosia starostę powiatu proszowickiego dla dyrektorów oraz wszystkich pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, którzy na co dzień pracują z pasją i poświęceniem dla dobra swoich podopiecznych.

     Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz wojewódzkich Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz samorządowców z Powiatu Proszowickiego zarówno szczebla powiatowego, jak i gminnego.

     O oprawę artystyczną w tym roku zadbał ŚDS z Proszowic funkcjonujący w Zespole Placówek Caritas Proszowice. Kilka piosenek zaśpiewali też mieszkańcy DPS w Łyszkowicach. Obok dobrego poczęstunku nie zabrakło dobrej zabawy. Jak powiedział nam przewodniczący Wiesław Paluch ostatni tancerze zeszli z parkietu późnym wieczorem.Arkadiusz Fularski   

(fot. Arkadiusz Fularski)

fot. Arkadiusz Fularski
zdjęcia 28-06-2022   publikacja: 30-06-2022


Organizatorami obchodów tradycyjnie był PZERiI Zarząd Oddziału Powiatowego w Proszowicach oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach, a wsparcia finansowego udzieliły m.in. PFRON, samorządy powiatowy i gminne, Bank Spółdzielczy w Proszowicach.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/zerii/20220630inwalidy/art.php