facebook
Spotkanie integracyjne seniorów z powiatu proszowickiego

    Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.   (292 dzień roku) ; imieniny: Michaliny, Michała, Piotra Dzień Ratownika    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   moim zdaniem   | 
 organizacje, partie... 
 |   z netu, z życia...   |   inicjatywy, programy, akcje...   |   nasze wybory   | 
 |   Gniazdo ZP   | 
 Związek ERiI 
 |   TTRP   |   inne organizacje   |   partie polityczne   | 

serwis IKP / aktywne społeczeństwo ZP / organizacje, partie / ZERiI / Spotkanie integracyjne seniorów z powiatu proszowickiego
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-10-19
USD 3,9212 -0,66%
EUR 4,5717 +0,00%
CHF 4,2644 +0,08%
GBP 5,4084 -0,14%
Wspierane przez Money.pl


Spotkanie integracyjne seniorów z powiatu proszowickiego

otwarcie spotkania, na zdjęciu: przewodniczący Zarządu OR Wiesław Paluch i wiceprzewodnicząca Zofia Jeleń oraz sekretarz Zarząd OR Anna Zborowska
(fot. Andrzej Powidzki)

Proszowice, 22-09-2021

     W środę, 15 września członkowie PZERiI z powiatu proszowickiego zaludnili wnętrze restauracji "Zielone Wzgórze" w miejscowości Zielona koło Proszowic by popołudniowe, wieczorne i późnowieczorne godziny (spotkanie trwało od 15.00 do prawie północy) spędzić w gronie Koleżanek i Kolegów, jak również dać upust swym tanecznym umiejętnościom. W tym pomagała muzyka wyczarowywana przez zespół muzyczny KLAXON z Posądzy.

W trakcie spotkania uhonorowano siedem osób Odznaką Honorową PZERiI i jedną osobę statuetką.

     Honory gospodarza pełnił przewodniczący proszowickiego Oddziału Rejonowego PZERiI pan Wiesław Paluch, który spotkanie rozpoczął od uprzejmego i gorącego powitania wszystkich uczestników spotkania, po czym zaprosił zgromadzonych do złożenia hołdu zmarłym członkom Związku. Ich pamięć uczczono minutą ciszy, która miała być (była) okazją do refleksji w tych trudnych czasach "covid - 19".

Koło Łętkowice - Radziemice
(fot. Andrzej Powidzki)

     Od spotkania minęło kilka dni, to już najwyższa pora by wspomnieć uczestników, Byli przede wszystkim starzy znajomi, ale duchem młodzi. Niektórzy byli z małżonkami, jednak większość stanowiły "singielki". Trudno wymienić wszystkich uczestników, stołów było wiele. Każde Koło miało swój stół.

Koło Nowe Brzesko
(fot. Andrzej Powidzki)
Koło Wawrzeńczyce
(fot. Andrzej Powidzki)

     Ale o stole "proszowickim" muszę wspomnieć. Największy stół skupiał zarówno członków Koła i organizatorów Zarząd Oddziału Rejonowego, jak i zaproszonych Gości, którymi byli: przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego w Krakowie Wanda Szelągowska z małżonkiem Stanisławem oraz jej zastępca Stanisław Sroka.

Koło Proszowice
(fot. Andrzej Powidzki)
przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego w Krakowie Wanda Szelągowska z małżonkiem Stanisławem oraz jej zastępca Stanisław Sroka
(fot. Andrzej Powidzki)

WAŻNYM AKCENTEM SPOTKANIA BYŁY PODZIĘKOWANIE I WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ ZWIĄZKOWYCH

     Niezmiernie miłym akcentem spotkania było uroczyste podziękowanie i wręczenie Odznaki Honorowej PZERiI zasłużonym członkom Związku i osobie niebędącej członkiem Związku, za zasługi we wspieraniu działalności statutowej Związku. To niecodzienne wyróżnienie przyznawane jest przez Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów wraz z legitymacją uprawniającą do jej noszenia.

     Na wstępie przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego podziękował pani Irenie Fularskiej za długoletnie kierowanie Kołem Terenowym PZERiI w Nowym Brzesku.

Irenie Fularskiej dziękują Wiesław Paluch i Zofia Jeleń
(fot. Andrzej Powidzki)

     Później pani Krystyna Banaś - przewodnicząca nowobrzeskiego Koła Terenowego, w imieniu członków Koła uroczyście podziękowała pani Irenie Fularskiej, za wieloletnią i pełną uznania pracę na rzecz PZERiI w Nowym Brzesku.

Irena Fularska otrzymuje statuetką od członków Koła
(fot. Andrzej Powidzki)

     Pani Irena Fularska była współzałożycielką powstałego w 2001 roku Koła Terenowego PZERiI w Nowym Brzesku, w którym od 2003 roku pełniła funkcję przewodniczącej. W czerwcu 2021 roku, po 18 latach, na własną prośbę zrezygnowała z dalszego pełnienia funkcji przewodniczącej Koła Terenowego. W uznaniu wkładu pracy na rzecz nowobrzeskiego Związku, członkowie Koła uhonorowali panią Irenę w swoim rodzaju nagrodą - statuetką z wygrawerowanym podziękowaniem, którą wręczyła przewodnicząca Koła pani Krystyna Banaś wraz z członkiem Zarządu Zygmuntem Pawelcem.

od lewej: Zygmunt Pawelec, Krystyna Banaś, Irena Fularska, Wiesław Paluch i Zofia Jeleń
(fot. Andrzej Powidzki)

     Następnie, przewodnicząca Wanda Szelągowska w imieniu Zarządu Głównego PZERiI wręczyła i uzasadniła wyróżnienia, gratulowała i podziękowała odznaczonym za zaangażowanie na rzecz Związku.

Stanisława Kowal - przewodnicząca Koła Terenowego z Koniuszy otrzymuje Złotą Odznakę Honorową PZERiI z rąk Wandy Szelągowskiej - przewodniczącej Zarządu Oddziału Okręgowego z Krakowa
(fot. Andrzej Powidzki)

     Uchwałą Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie Złotą Odznakę Honorową PZERiI (duża) wraz z aktem nadania otrzymała pani Stanisława Kowal z Posądzy, która już 01 stycznia 1996 roku została członkiem PZERiI w istniejącym wówczas Kole Powiatowym w Proszowicach. Natomiast w 2002 roku została wybrana na przewodniczącą Koła Terenowego PZERiI w Koniuszy. Funkcję tą pełni do dzisiaj. Za pracę społeczną na rzecz Związku i lokalnej społeczności otrzymała wiele wyróżnień i podziękowań. Złota Odznaka Honorowa PZERiI jest "ukoronowaniem" jej dotychczasowej i aktywnej ciągle działalności na rzecz seniorów.

odznaczona Złotą Odznaką Honorową PZERiI Stanisława Kowal
(fot. Andrzej Powidzki)

     Małą Złotą Odznakę Honorową PZERiI wraz z legitymacją otrzymali: Kijak Helena, Krzeczek Helena, Szwaja Zofia, Zaręba Konrad, Złocki Stanisław i Wawrzeń Hubert - zastępca wójta w Koniuszy.

wspólne zdjęcie wyróżnionych Małą Złotą Odznaką Honorową PZERiI
(fot. Andrzej Powidzki)

     W imieniu odznaczonych podziękował Wawrzeń Hubert który powiedział, że wszyscy uhonorowani za dotychczasową działalność na rzecz Związku, czują się zobowiązani do jeszcze efektywniejszej pracy na rzecz jego rozwoju.

Wawrzeń Hubert dziękuje w imieniu odznaczonych
(fot. Andrzej Powidzki)

     Uczestnikom spotkania czas umilał i do tańca przygrywał zespół muzyczny, który grał i śpiewał znane i lubiane melodie, co zachęcało uczestników spotkania do wyjścia na parkiet. Cała sala wirowała w rytm muzycznego repertuaru dostosowanego do wieku uczestników zabawy.

     Impreza już tradycyjnie była świetna. To był wieczór pełen emocji, wrażeń, radości, podziękowań, dyskusji przy stołach zastawionych pysznymi specjałami i muzyce na żywo. Całość przebiegała w radosnej luźnej atmosferze, co pokazują zdjęcia.

Andrzej Powidzki   

tańce przy muzyce na żywo
(fot. Andrzej Powidzki)


fot. Andrzej Powidzki
zdjęcia 15-09-2021   publikacja: 22-09-2021idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
październik  19  wtorek
[18.00]   (Proszowice)
spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem
październik  20  środa
październik  21  czwartek
październik  22  piątek
[9.00-14.00]   (Koszyce)
sadźmy drzewa i oddychajmy czystym powietrzem!
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ