facebook
Noworoczne spotkanie emerytów

    Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.   (292 dzień roku) ; imieniny: Michaliny, Michała, Piotra Dzień Ratownika    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   moim zdaniem   | 
 organizacje, partie... 
 |   z netu, z życia...   |   inicjatywy, programy, akcje...   |   nasze wybory   | 
 |   Gniazdo ZP   | 
 Związek ERiI 
 |   TTRP   |   inne organizacje   |   partie polityczne   | 

serwis IKP / aktywne społeczeństwo ZP / organizacje, partie / ZERiI / Noworoczne spotkanie emerytów
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-10-19
USD 3,9212 -0,66%
EUR 4,5717 +0,00%
CHF 4,2644 +0,08%
GBP 5,4084 -0,14%
Wspierane przez Money.pl


Noworoczne spotkanie emerytów

spotkanie otwiera prezes Wiesław Rębacz, z lewej Bożena Pytel, z prawej Zenona Menkała, Adam Bodzioch
(fot. Bogusław Adamski)
przy stole, od lewej Wiesław Rębacz, Zdzisław Kuliś, Zenona Menkała i inni emeryci
(fot. Bogusław Adamski)

Donosy, 18-01-2020

     Do corocznych spotkań Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w powiecie kazimierskim należą między innymi spotkania noworoczne, które odbywają się na przełomie miesiąca grudnia i stycznia każdego roku. W tym roku władze kazimierskiego Oddziału Związku zorganizowały takie spotkanie w dniu 11 stycznia. Ponad 50 emerytów i rencistów w różnym wieku zebrało się w Zajeździe Słonecznym w Donosach, aby na początku Nowego Roku móc wspólnie spędzić kilka godzin w gronie znajomych, wymienić ze sobą kilka ciepłych słów, czego brakuje szczególnie osobom samotnym.

     Swą obecnością zaszczycili: burmistrz Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej Bożena Pytel. Gospodarzem spotkania był przewodniczący Kazimierskiego Oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów - Wiesław Rębacz wraz z panią skarbnik Zenoną Menkała. Witając zebranych życzyli im zdrowia i długiego życia.

     Kulminacyjnym punktem spotkania było uhonorowanie długoletniego członka kazimierskiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zdzisława Kulisia ZŁOTĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ nadaną przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.

chwila dekoracji
(fot. Bogusław Adamski)
pamiątkowy grawer od burmistrza
(fot. Bogusław Adamski)

Zdzisław Kuliś od czasu przejścia na emeryturę tj. od roku 2006 jest członkiem Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Oddziale w Kazimierzy Wielkiej. Jest sumiennym członkiem Związku. Bierze czynny udział we wszystkich zebraniach oraz spotkaniach rocznicowych na których spełnia rolę fotografa, a relacje z tych spotkań przesyła do znanych redakcji. Wszystkie spotkania są dokumentowane zdjęciami, a niektóre są wystawiane w gablocie w biurze kazimierskiego Oddziału Związku. Wiele zdjęć jest użytych do kroniki jaką Związek prowadzi.

podziękowanie składa Zdzisław Kuliś
(fot. Bogusław Adamski)
     Zdzisław Kuliś wszystkie spotkania emerytów odzwierciedla w licznych artykułach prasowych, które są publikowane w takich gazetach jak: Echo Dnia, Głos Proszowicki, a wcześniej także w Tygodniku Ponidzie. Relacje ze spotkań są też publikowane w Internetowym Kurierze Proszowskim i Feceboku.

w tanecznym rytmie
(fot. Bogusław Adamski)
Wanda Zapart i Zbigniew Karwacki
(fot. Bogusław Adamski)
w rytmie tańca
(fot. Bogusław Adamski)
para taneczna
(fot. Bogusław Adamski)
Wiesław Rębacz i Zenona Menkała
(fot. Bogusław Adamski)
para taneczna
(fot. Bogusław Adamski)
     Pisze również wiele wierszy na temat emerytów, o ich życiu, a niejednokrotnie o samotności. Są to: "Emeryt", "Spotkanie emerytów", "Samotność", "Łódź życia", "Wśród przyjaciół", "Powrócisz" i wiele innych, a wśród nich wiersz napisany ostatnio w październiku tego roku pt. "Emeryt jak niemowlak".

     Zdzisław Kuliś swą działalnością działa mobilizująco na innych członków emerytów, których działalność jest wszystkim znana na terenie Kazimierzy Wielkiej i nie tylko. W październiku ubiegłego roku zorganizował posadzenie dębu przez emerytów na obrzeżach parku w Donosach z prezesem Wiesławem Rębaczem na czele z okazji 100-lecia Państwa Polskiego. W akcie tym wzięli udział: Starosta kazimierski Jan Nowak i burmistrz Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch.

     Po udekorowaniu pana Zdzisława wzniesiono toast za zdrowie uhonorowanego, a także wszystkich emerytów, którzy się na tym spotkaniu zebrali i za wszystkich ludzi w starszym wieku. Przy tym składano sobie wzajemnie noworoczne życzenia, a szczególne życzenia zostały złożone przez burmistrza Adama Bodziocha i Dyrektora PCPR Bożenę Pytel.

     Jako, że pora była jeszcze obiadowa podano obiad oraz przystawki przygotowane przez właścicieli Zajazdu Słonecznego w Donosach, Renatę i Mirosława Gajdów. Zespół muzyczny Piotrex z Kazimierzy Wielkiej grał i śpiewał znane i lubiane melodie, a zebrani śpiewali z wielkim zaangażowaniem piosenki biesiadne z lat 60-tych i inne, zapominając o złym samopoczuciu, wszelkich chorobach i bólu.

     A potem zaczęła się zabawa taneczna i niebawem pierwsi tancerze ruszyli do tańca. Przy tak wesołej zabawie, pączkach, kawie i herbatce biesiadowano do późnych godzin wieczornych zapominając o dolegliwościach dnia codziennego. Wielkie dzięki dla kazimierskiego zarządu ZERiI za dobre przygotowanie spotkania, a właścicielom Zajazdu za smaczne posiłki.

     Zapraszamy na spotkanie z okazji Tłustego Czwartku w miesiącu lutym. Nadmienić należy, że spotkania takowe są organizowane z niewielkich dobrowolnych składek chętnych emerytów.

Ewelina Adamska   

taniec zespołowy
(fot. Bogusław Adamski)
Barbara Czapla i Tadeusz Bomba
(fot. Bogusław Adamski)
na pierwszym planie państwo Mrozowie
(fot. Bogusław Adamski)
zespół muzyczny Piotrex
(fot. Bogusław Adamski)
przy stole, Barbara i Andrzej Czaplowie
(fot. Bogusław Adamski)idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
październik  19  wtorek
[18.00]   (Proszowice)
spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem
październik  20  środa
październik  21  czwartek
październik  22  piątek
[9.00-14.00]   (Koszyce)
sadźmy drzewa i oddychajmy czystym powietrzem!
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ