Wrocławska wycieczka

(fot. TTR Proszowice)
(fot. TTR Proszowice)

Proszowice, 3-08-2021

     Bardzo wcześnie rano w niedzielę 1 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce - Wrocławia. Byliśmy już tam kilka razy, ale zawsze zwiedzamy coś innego, równie ciekawego. Na pierwszy "ogień" poszła Panorama Racławicka.

     Ilekroć ogląda się te pięknie namalowane sceny, tylekroć można dostrzec coś innego, równie ważnego i ciekawego. Po odnowieniu Panorama zyskała nowy blask, wyrazistość, choć "tamta" sprzed lat była równie ciekawa i piękna.

     Miasto zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który prowadząc nas po ciasnych uliczkach Wrocławia opowiadał o tym mieście bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy Arcykatedrę św. Jana Chrzciciela zlokalizowaną na wrocławskim Ostrowie Tumskim - najstarszej zabytkowej części Wrocławia, byliśmy w Ogrodzie Japońskim, który nawet w deszczu wyglądał pięknie (a deszczu mieliśmy pod dostatkiem).

(fot. TTR Proszowice)
(fot. TTR Proszowice)
     Ponieważ wszystkie obiekty są położone są blisko siebie, wiec do ogrodu zoologicznego nie mieliśmy daleko. Wrocławskie ZOO i Oceanarium warte jest zwiedzenia! Polecamy wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli! Pięć godzin zwiedzania przeleciało szybko.

     Jeszcze Hala Stulecia, lub Ludowa, imponująca budowla widoczna z daleka. Na koniec "Tańczace Fontanny" piękne i kolorowe - wszystko to widzieliśmy.

Czas minął bardzo szybko. Wracaliśmy do domu z postanowieniem, że może jeszcze kiedyś tam wrócimy!

TTR Proszowice   

(fot. TTR Proszowice)

fot. TTR Proszowice
zdjęcia 1-08-2021   publikacja: 3-08-2021

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/ttrp/20210803wroclaw/art.php