Poseł Michał Cieślak - nowoczesne i szybkie pociągi to nasza przyszłość

(fot. zbiory IKP)

Proszowice, 13-05-2019

     Poseł Michał Cieślak prace w zakresie przywrócenia połączenia kolejowego między Kielcami a Buskiem Zdrój rozpoczął trzy lata temu - zresztą jak zapowiadał w swojej kampanii wyborczej, że to będzie jedna z ważnych spraw w jego działalności poselskiej.

     Z wielu spotkań i rozmów z ministrem infrastruktury wyłoniła się możliwość utworzenia nowego połączenia kolejowego w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego - jak podkreśla poseł udało mu się znaleźć pieniądze i możliwości na realizację tego przedsięwzięcia.

     W taki sposób linia CPK - Warszawa - Kielce - Busko - Tarnów - Nowy Sącz została na stałe wpisana do Krajowego Programu Budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego o czym poseł Michał Cieślak informował w mediach, programach i profilach społecznościowych. Ważne jest również to, że budżet dotyczący modernizacji i budowy nieistniejących jeszcze odcinków zabezpieczony będzie na poziomie ponad jednego miliarda złotych.

(fot. zbiory IKP)

     Jak podkreśla poseł Michał Cieślak: to wielka szansa dla naszego regionu a szczególnie dla Kielc, Buska, Tarnowa i Nowego Sącza, ponieważ te miasta muszą szukać możliwości wzajemnego rozwoju nie tylko w kierunkach wschód - zachód gdzie tracą z takimi miastami jak Rzeszów i Kraków ale również północ i południe.

     Polski rząd prowadź intensywne prace w zakresie budowy gazociągu Baltic Pipe oraz korytarza Komunikacyjnego Via Carpatia, które są ukierunkowane właśnie na północ - południe. Jak podkreśla poseł Michał Cieślak prace dotyczące budowy nowego połączenia, zostały już rozpoczęte.

(fot. zbiory IKP)

     W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego do roku 2027 mają zostać przeprowadzone wszystkie prace remontowe na istniejących odcinkach łącznie z przebudową stacji końcowej Busko - Zdrój z przesunięciem jej bliżej miasta. W latach 2027 - 2035 będą wybudowane nieistniejące odcinki łącznie z przeprawą kolejową na Wiśle.

CPK w projekcie budowy podaje już czasy przyjazdu i tak: Kielce - CPK Warszawa - 1 godzina, Busko Zdrój - Warszawa CPK 1 godzina 30 minut, Tarnów - Warszawa CPK - 2 godziny 15 minut.

red.   

(fot. zbiory IKP)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/partie/20190513cieslik_cpn/art.php