Poseł Michał Cieślak z wizytą w Proszowicach

(fot. zbiory IKP)

Proszowice, 25-04-2019

     Wczoraj, 24 kwietnia kandydat do Parlamentu Europejskiego Michał Cieślak odwiedził Proszowice. Spotkał się z mieszkańcami by porozmawiać o lokalnych sprawach, wysłuchać ich rad i pomysłów jak może przyczynić się do poprawy sytuacji w regionie.

     Następnie w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice spotkał się z burmistrzem Grzegorzem Cichym gdzie dyskutowano o problemach miasta, obecnym stanie prac i realizowanych przedsięwzięciach. Poruszano min. temat stref budowlanych i infrastruktury. Kandydat do PE zaproponował władzom miasta wsparcie przy wdrożeniu i realizacji programu przygotowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu pt. "Program Fabryka" który jest narzędziem realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi element wsparcia miast średnich. Celem tego projektu jest aktywizacja potencjałów miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.

     Poseł Michał Cieślak omawiał również z burmistrzem nowelizację ustawy o ziemi przybliżając jej znaczenie dla mieszkańców, a także dyskutowano o programie Energia plus przygotowanym przez partię Porozumienie Jarosława Gowina.

red.   

(fot. zbiory IKP)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/partie/20190425cieslak/art.php