Kolejny rekord frekwencji na Starym Motórze

(fot. Zyta Widomska)
(fot. Zyta Widomska)

Proszowice, 2-06-2023

     W ostatnią niedzielę maja, odbyła się kolejna 7. już edycja Starego Motóra w Proszowicach - zlotu zabytkowych motocykli. Zarejestrowaliśmy 68 motocykli - tyle przygotowano pakietów startowych dla uczestników, pozostałe maszyny choć niezarejestrowane również uczestniczyły w wydarzeniu. Naliczyliśmy prawie 100 weteranów.

     Głównym punktem programu na proszowickiej targowicy były zawody motocyklowe. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w konkurencji sportowej - podwójny slalom połączony z przejechaniem przez pochylnie. Nad poprawnością wykonania konkurencji czuwał niezawodny OSK PIK.

     Motocykliści podzieleni zostali na kategorie: dwusuwy, czterosuwy i wózki. Z każdej kategorii wyłoniono 8 najlepszych czasów z przejazdu slalomu, następnie rozlosowano zawodników do pucharowej drabinki. Aby dojść do finału trzeba było wygrać dwa wyścigi równoległe - przegrany odpadał.

(fot. Zyta Widomska)

(fot. Zyta Widomska)
     Ostatecznie w kategorii dwusuwów wygrał Łukasz Kopeć przed Robertem Florkiem i Jackiem Grabowcem. Wśród motocykli czterosuwowych najlepszy był Mateusz Kruczek, drugi Bartłomiej Łada, a trzeci Jakub Rejdak. Wreszcie w kategorii wózków zwyciężył Maciej Zych przed Wiesławem Rośkiem i Jarosławem Czekajem.

     Po zakończeniu zawodów, uczestnicy w eskorcie proszowickiej policji przejechali kolumną przez Proszowice, udając się 15 km trasą do Karwina. Na mecie wydarzenia motocykliści mogli zwiedzić niezwykle ciekawą ekspozycję Izby Pamięci stworzoną przez Stowarzyszenie Bojowe Schrony Proszowice oraz posilić się przepysznym bigosem przygotowanym przez urocze Panie z KGW Karwin.

     Stary Motór zakończył się rozdaniem nagród, dyplomów oraz licytacją charytatywną (koszulki, kubki, książka o motocyklach WSK z dedykacją od autora dla uczestników wydarzenia, ręcznie wykonanego zegara). Z licytacji i datków do skarbonki udało się zebrać 3580 zł na rehabilitację Izuni Michty.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Darczyńców od Izy i rodziców.

(fot. Zyta Widomska)

(fot. Zyta Widomska)

Poza nagrodami dla uczestników zawodów motocyklowych przyznano również nagrody indywidualne:
  • Nagroda Motór zlotu trafiła do Artura Jedlińskiego, który przyjechał pięknym motocyklem WFM Osa,
  • Nagroda Najstarszy Motór trafiła do Zbigniewa Barana - motocykl M72 z 1954 roku,
  • Nagroda Stylówa zlotu trafiła do Kamila Krzosy, który przyjechał motocyklem MZ w barwach Milicji Obywatelskiej w pełnym umundurowaniu oraz wyposażeniu,
  • Wyróżnienie otrzymała Alina Mulka, która z Bukowna przyjechała motocyklem marki Dniepr z wózkiem,
  • Grand Prix zlotu trafiło do Stanisława Kulińskiego, który należał do najstarszych uczestników zlotu, a mimo to przyjechał z żoną aż z Myślenic na wiekowej Jawie.
(fot. Zyta Widomska)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie! Zapraszamy za rok na VIII Stary Motór.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pasjonatek i Pasjonatów zaangażowanych w organizację wydarzenia.

Pasjonaci Gratów Proszowice - Rafał Adamski   


(fot. Zyta Widomska)

fot. Zyta Widomska
zdjęcia 28-05-2023   publikacja: 2-06-2023


Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Bojowe Schrony Proszowice, KGW Karwin i Wójta Gminy Koniusza Wiesława Rudka za możliwość zakończenia wydarzenia w Karwinie na terenie Izby Pamięci oraz przygotowania poczęstunku dla uczestników.

Ogromne podziękowania dla sponsorów VII Starego Motóra: Giełda Rolna Ek-Rol, OSK PIK, Logopracownia Jagoda Adamska, Serwis Olejowy Adam Sagan, Ampol Sebastian Ślusarczyk, Agencja Reklamowa Design-Graff, Drogbud Paweł Nowakowski, Studio Foto Nowak, Speed Truck Kinga Grzyb, Slik Mariusz Tkaczyk, Jacek Kasperczyk Usługi Stolarskie, Dukatki - Justyna Dukat, Rafał Baczyński ocieplenia oraz Gmina Proszowice.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20230602graty_motor7/art.php