LOK Nowe Brzesko wraca do aktywności
    Dzisiaj jest niedziela, 10 grudnia 2023 r.   (344 dzień roku) ; imieniny: Danieli, Bohdana, Julii MD Praw Człowieka    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   moim zdaniem   | 
 organizacje, partie... 
 |   z netu, z życia...   |   inicjatywy, programy, akcje...   |   nasze wybory   | 
 |   Związek ERiI   |   TTRP   |   OSP   | 
 inne organizacje 
 |   partie polityczne   | 

serwis IKP / aktywne społeczeństwo ZP / organizacje, partie / inne organizacje / LOK Nowe Brzesko wraca do aktywności
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


LOK Nowe Brzesko wraca do aktywności

(fot. LOK Nowe Brzesko)
(fot. LOK Nowe Brzesko)

Nowe Brzesko, 9-01-2023

     Po dwóch latach ograniczonej działalności spowodowanej pandemią wirusa Covid_19 Zarząd Koła Miejsko-Gminnego Ligi Obrony Kraju w Nowym Brzesku pod przewodnictwem prezesa Stanisława Grzyba i z pomocą radnego Karola Krzyka przeprowadził Konstytucyjne Zawody Strzeleckie 3 maja. Pierwsze po pandemii. Kolejne zawody strzeleckie zorganizowano: 29 maja z okazji Dnia Dziecka, 31 lipca o Puchary RP 1944 i 11 grudnia Mikołajkowe Zawody Strzeleckie.

     W październiku i listopadzie przeprowadzono treningi strzeleckie. Każdorazowo w zawodach i treningach udział brało ponad 30 osób w tym młodzież i dorośli. 30 września odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze LOK Nowe Brzesko na którym wybrano nowe władze Koła i przyjęto Plan Działania na lata 2022-2025. Zarząd Koła tworzą: Arkadiusz Fularski prezes, Stanisław Grzyb wiceprezes - Kierownik Strzelnicy, Janusz Grzyb skarbnik, Witold Kozerski, Grzegorz Czajka i Dariusz Gołąb członkowie Zarządu.

     W październiku zorganizowano na LKS Nadwiślanka Rodzinne Święto Latawca wraz z grillem dla najmłodszych. 18 października odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi Gminy i Miasta Nowe Brzesko na którym określono zasady współpracy z samorządem gminnym. 29 października zapalono znicze na grobach aktywnych działaczy LOK Nowe Brzesko, którzy odeszli na wieczną wartę i przed obeliskami upamiętniającymi RP 1944. 11 listopada poczet sztandarowy LOK i działacze LOK wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. W listopadzie wizytowano strzelnice LOK w Dziewinie i Krakowie wymieniając się doświadczeniami.

Ponadto:

Zakupiono: 3 nowe karabinki pneumatyczne typu HATSAN APACHI, amunicję 4,5 mm.

Opracowano dokumenty po Walnym Zebraniu LOK. Zeskanowano i przesłano kopię dokumentów z Walnego Zebrania do LOK Kraków w celu uregulowania prawnego statusu Koła i podjęcia Uchwały przez LOK Kraków Nowa Huta. Zbierano deklaracje członkowskie, zakupiono legitymacje członkowskie LOK, zbierano składki członkowskie, rozpoczęto wymianę legitymacji instruktorskich. Pozyskiwano nagrody od samorządu miejsko-gminnego Nowe Brzesko, Urzędu Marszałkowskiego i darczyńców prywatnych na nagrody dla młodzieży w zawodach strzeleckich.

Przeprowadzono porządki na strzelnicy, drobne remonty, naprawiono światła na strzelnicy, w tym halogeny na kulochwyt. Zamontowano tarczę z rzutkami. Prowadzono rozpoznanie w sprawie naprawy lub wymiany na nowe automatów do transportu tarcz strzeleckich od stanowiska strzeleckiego do kulochwytu.

Informowano o działalności Koła w takich mediach jak: Kurier Proszowski, Dziennik Polski, Głos Proszowicki, portal proszowicezbliska.pl, założono stronę Facebooku o nazwie Liga Obrony Kraju Nowe Brzesko.

Opracowywano plakaty o zawodach i treningach i zawieszano je na tablicach informacyjnych i w Internecie.

Zebrano składki członkowskie i rozliczono je w Biurze LOK w Krakowie zgodnie w wymogami. Uczniowie i studenci są zwolnieni z opłacania składek.

Przyjęto nowych Członków w szeregi Koła, w tym obywatela Wielkiej Brytanii.

LOK Nowe Brzesko   

PODZIĘKOWANIE:

(fot. LOK Nowe Brzesko)

W imieniu Zarządu Koła Miejsko-Gminnego Ligi Obrony Kraju Nowe Brzesko, wszystkich Członków i Sympatyków LOK Nowe Brzesko, pragnę bardzo serdecznie podziękować WSZYSTKIM zaangażowanym w pracę i pomoc dla Koła LOK Nowe Brzesko w 2022 roku.

Szczególnie dziękuję instruktorom LOK w osobach: Stanisław Grzyb, Witold Kozerski, Janusz Grzyb, Darek Gołąb za społeczną wielogodzinną pracę na stanowiskach strzeleckich podczas treningów i zawodów strzeleckich.

Dziękuję wszystkim Członkom Koła za udział w pracach: Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, za udział w Walnym Zebraniu, spotkaniu z władzami samorządowymi Gminy Nowe Brzesko. Dziękuję zawodniczkom i zawodnikom biorącym udział w zawodach strzeleckich i treningach strzeleckich.

Dziękuję władzom samorządowym Gminy i Miasta Nowe Brzesko za całoroczne wsparcie finansowe i merytoryczne. Dziękuje Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Madejskiemu, Panu Wiceburmistrzowi Wojciechowi Adamczykowi oraz Pani Skarbnik Agnieszce Ochojskiej. Na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Jana Polaka dziękuję Państwu Radnym z Rady Miejskiej Nowe Brzesko za całoroczne wsparcie LOK Nowe Brzesko.

Na ręce Pani Dyrektor Anny Skowrońskiej składam podziękowania za współpracę LOK z M_GCKiP Nowe Brzesko. Na ręce Pana Wicemarszałka Józefa Gawrona składam podziękowanie dla Zarządu Województwa Małopolskiego za ufundowanie nagród sportowych dla finalistów zawodów strzeleckich organizowanych dla młodzieży. Dziękuję Panu Staroście Krystianowi Hytrosiowi za wsparcie oraz częstą obecność na strzelnicy oraz udział w treningach i zawodach strzeleckich.

Dziękuję WSZYSTKIM Państwu darczyńcom, którzy fundowali nagrody rzeczowe dla młodzieży i udzielali wsparcia dla naszego Stowarzyszenia w ciągu całego roku. Dziękuję LKS Nadwiślanka za udostępnienie obiektu dla potrzeb Rodzinnego Święta Latawca. Dziękuję Panu płk Markowi Stasiakowi wiceprezesowi Zarządu Głównego LOK za wieloletnie (w tym w 2022) wspieranie i pomoc dla naszego Koła. Dziękuję Zarządowi LOK Kraków Nowa Huta za współpracę i podjęcie Uchwały dotyczącej LOK Nowe Brzesko.

Dziękuję mediom za przekazywanie informacji o naszej działalności: pani Redaktor Patrycji Grzyb z portalu proszowicezbliska.pl, redakcjom: Internetowego Kuriera Proszowskiego (www.24ikp.pl) Głosu Proszowickiego i Dziennika Polskiego.

Przypomnę, że obchodzimy jubileusz 30-lecia naszej działalności po reaktywowaniu Koła, a w czerwcu 2023 roku przy okazji Dnia Dziecka będziemy obchodzić uroczyście 25. lecie działalności na naszej sportowej krytej zautomatyzowanej strzelnicy LOK Nowe Brzesko.

Z serdecznym podziękowaniem za pracę w Kole LOK i wyrazami szacunku.

Arkadiusz Fularski - prezes Zarządu Koła Miejsko-Gminnego LOK Nowe Brzesko


(fot. LOK Nowe Brzesko)


idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  10  niedziela
grudzień  11  poniedziałek
grudzień  12  wtorek
grudzień  13  środa
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ