Strzelectwo, modelarstwo, latawce...

(fot. Krzysztof Łakomski)
>(fot. Krzysztof Łakomski)

Nowe Brzesko, 20-10-2022

     We wtorek, 18 października 2022 roku w Nowym Brzesku odbyło się spotkanie przedstawicieli miejscowego Koła Miejsko-Gminnego Ligi Obrony Kraju z władzami samorządowymi Gminy i Miasta Nowe Brzesko oraz Panią Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Nowe Brzesko. Na spotkaniu wypracowano zasady współpracy pomiędzy LOK, a władzami Gminy i Miasta oraz Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku.

     LOK Nowe Brzesko obchodzi w tym roku jubileusz 30. lat działalności od czasu reaktywacji w 1992 roku. Uroczystości rocznicowe zaplanowano na czerwiec w przyszłym roku, kiedy to LOK obchodził będzie również jubileusz 25. lat funkcjonowania krytej zautomatyzowanej strzelnicy sportowej. W przyszłym roku stowarzyszenie planuje przeprowadzenie zawodów strzeleckich począwszy od Turnieju Czterech Tarcz w okresie ferii zimowych aż do grudniowych Zawodów Mikołajkowych. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w listopadzie zaplanowano wspólnie z Centrum Kultury i szkołami wystawę modelarską, a w październiku Rodzinne Święto Latawca z grillem.

(fot. Krzysztof Łakomski)
>(fot. Krzysztof Łakomski)
     Obecni na spotkaniu przedstawiciele samorządu zadeklarowali wsparcie dla organizacji. - Przyjmujemy z zadowoleniem wiadomość, że zamierzacie ponownie aktywnie działać. Każda forma sportowa, która odciąga dzieci i młodzież od wielu godzin spędzanych codziennie w Internecie jest bardzo wskazana. Deklarujemy też wsparcie finansowe. Zachęcamy też żebyście prowadzili cyklicznie treningi, tak aby młodzież startująca w zawodach pierwszy kontakt ze strzelectwem miała na treningach - mówił Krzysztof Madejski burmistrz Miasta i Gminy Nowe Brzesko.

     Pojawiły się też głosy, aby powrócić do strzelania z karabinków i pistoletów kulowych. - Warto pomyśleć o nawiązaniu kontaktu z Wojskiem Polskim. Wizyty na strzelnicy wojskowej, czy w jednostkach wojskowych na pewno byłyby bardzo atrakcyjne dla młodzieży. Może udało by się też przeprowadzić ostre strzelanie - mówił Jan Polak przewodniczący Rady Miejskiej Nowe Brzesko.

Wszystkie osoby obecne na zebraniu zadeklarowały wsparcie dla działań LOK.

- Brałem udział w lipcu w zawodach strzeleckich o Puchary Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944. Panowała bardzo miła rodzinna atmosfera. W zawodach brali udział zarówno dorośli, jak i młodzież. Również zachęcam, aby w miarę możliwości prowadzić cyklicznie treningi strzeleckie dla młodzieży - powiedział Wojciech Adamczyk wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowe Brzesko.

     Jak poinformowali instruktorzy LOK, na początek planuje się przeprowadzanie treningów strzeleckich raz w miesiącu. Najbliższy trening zaplanowano w sobotę 22 października od 14.00 do 16.00.

Arkadiusz Fularski   

(fot. Krzysztof Łakomski)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20221020lok_plany/art.php