Apel miłośników historii o NASZE wsparcie...

(fot. źródła)

Proszowice, 30-06-2022

     Miłośnicy historii Ziemi Proszowskiej zrzeszeni w Stowarzyszeniu "Bojowe Schrony Proszowice" już prawie skończyli batalię o uzyskanie nowej lokalizacji "Izby Pamięci", a już otworzył im się nowy "front" - walki o pieniądze na koszty związane z przeprowadzką i adaptacją nowych pomieszczeń!

Liczą tutaj bardzo mocno na NASZĄ pomoc!!! Utworzyli stronę na Patronite i proszą KAŻDEGO o wsparcie!

Link do zbiórki: https://patronite.pl/bsp!

Jak możemy zbudować swoją przyszłość, kiedy nie znamy swojej historii? POMÓŻMY sobie i "Bojowym Schronom Proszowice" poznając swoją historię!!! Poniżej publikujemy apel Stowarzyszenia:

red.   

źródła: Bojowe Schrony Proszowice

UWAGA! Ty też możesz mieć wpływ na pamięć o naszej historii. Ruszamy ze zbiórką na Patronite. 5-10-25-50 zł miesięcznie - paczka chipsów, piwo, nieduże zakupy - dla Ciebie tak niewiele, a dla nas to prawdziwe wsparcie.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj - https://patronite.pl/bsp.

5 złotych pomnożone przez kilkaset osób co miesiąc daje nam realne wsparcie i pozwala na dalsze działanie. Do tej pory poza realizacją projektów działaliśmy głównie za własne środki, jednak zakres naszej działalności jest tak szeroki, że postanowiliśmy się zwrócić o Wasze wsparcie. Pokażmy, że jeśli nie możemy liczyć na władze, to możemy liczyć na lokalną społeczność!

Czym jednak jest Patronite? - w skrócie, to co miesięczna forma wsparcia. Sami wybieracie jaką kwotą chcecie nas wesprzeć (od 5 zł w górę) i przez jaki okres czasu. W zależności od ustawień kwota ta będzie przekazywana nam automatycznie co miesiąc, lub zostanie pobrana z góry za dany okres. W tym miejscu zapewniamy, że z każdej złotówki skrupulatnie się rozliczymy.

Dlaczego potrzebujemy pieniędzy? Działamy w formie wolontariatu, często dokładając również spore kwoty z naszego portfela, jednak naszych własnych środków nie wystarcza na wszystko. Aby móc działać musimy się zderzyć z codziennością, w której nic nie jest za darmo.

Jak wiecie czeka nas przeprowadzka Izby Pamięci i dostosowanie nowego lokalu - tak proste rzeczy jak transport czy farba do malowania pomieszczeń, niestety kosztują. A my musimy przygotować zarówno dużą przestrzeń jak i przetransportować całą ekspozycję. Ponadto z naszą działalnością wiąże się wiele wydatków - pozyskanie dokumentów archiwalnych to wyjazdy do archiwów rozsianych po Polsce, lub opłaty za skany z całego świata. Ekspozycja to nie tylko wystawa, ale także jej przygotowanie - a aby wystawiać tak wiele eksponatów i zabezpieczyć je w należyty sposób, potrzebujemy różnego rodzaju środków chemicznych, które kosztują, nie mówiąc już o druku tablic, banerów czy zakupie gablot. Poszukiwania czy badania w terenie wymagają też często poza naszym czasem pomocy ciężkiego sprzętu, co również nie jest darmowe.

Znacie nas, wiecie jak wygląda nasza działalność. Jeśli uważacie, że to co robimy jest warte wsparcia, to bardzo o nie prosimy. Z naszej strony obiecujemy, że każdą złotówkę wykorzystamy jak należy bo pomysłów na pewno nam nie zabraknie.

Z góry mówimy też jedno, gromkie DZIĘKUJEMY!
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20220630bunkry_patronite/art.php