Klimontowiacy zajęli 12. miejsce na olimpiadzie strażackiej

(fot. OSP Klimontów)

Klimontów, 13-09-2021

     11 i 12 września w Ośrodku Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach, gmina Czorsztyn, województwo małopolskie odbyła się VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo - Pożarnicza Strażaków OSP. Reprezentująca gminę Proszowice i powiat proszowicki drużyna OSP Klimontów zajęła 12 miejsce.

     Wprawdzie, po pierwszym dniu drużyna z Klimontowa zajmowała miejsce 13., ale w drugim, po lepszym występie, druhowie awansowali o jedno miejsce.

(fot. OSP Klimontów)
     Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach wraz z otaczającą ją przepiękną scenerią górską pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego.

     W zawodach wzięły udział drużyny m.in. z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego. 5-osobowe zespoły rywalizowały w trzech kategoriach: drużyn męskich, żeńskich oraz w kategorii drużyn mieszanych.

     Trasy (każdego dnia inne) należało zaliczyć w jak najkrótszym czasie, pokonując kolejno różne przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Gratulujemy naszym strażakom udanego startu!

red.   

Źródło: OSP Klimontów

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20210913osp_olimpiada/art.php