Trwają zapisy drużyn na olimpiadę OSP

(fot. facebook.com/olimpiadastrazakowosp/)


Proszowice, 31-08-2021

     Serdecznie zapraszamy druhny i druhów do udziału w VIII. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 11 i 12 września 2021 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach gmina Czorsztyn, woj. małopolskie.

     Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów, rozgrywanych na nietypowej, jak na zawody strażackie, arenie sportowej umiejscowionej w górach wraz z otaczającą ją przepiękną scenerią górską oraz pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego. W zawodach co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.

     Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji, a na zawody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP. Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane. Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lub od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek, również może to być np. reprezentacja miejscowości, Gminy lub powiatu.

     Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak warunkowo opcjonalnie dopuszczamy w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez dane OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Kontakt w sprawie zawodów i pobieranie druków rejestracyjnych: tokbike1@op.pl.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 9 września 2021 r., do godz. 20.00 Info: www.facebook.com/olimpiadastrazakowosp/.

red.   

Źródło: facebook.com/olimpiadastrazakowosp

(fot. facebook.com/olimpiadastrazakowosp/)


Organizatorzy Zawodów druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy. Współorganizator Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20210831osp_olimpiada/art.php