Festiwal Niezwykłości w Kluczborku

(fot. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach)

Proszowice, 28-08-2021

     Uczestnicy ŚDS w dniach 23 i 24 sierpnia wzięli udział w "Festiwalu Niezwykłości - aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Nadzieja" w Kluczborku.

     Do Kluczborka przyjechało 150 dorosłych osób z niepełnosprawnością z 25 ośrodków z terenu 5 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego, śląskiego oraz opolskiego. Udział w Festiwalu był okazją do zaprezentowania umiejętności: wokalnych, tanecznych oraz twórczych.

(fot. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach)

     Uczestniczki z Proszowic, Ania i Iwonka, pokazały właśnie swoje zdolności wokalne i taneczne. Ania wspaniale zaśpiewała dwie piosenki: "Moje jedyne marzenie" Anny Jantar i "Uciekaj moje serce" Seweryna Krajewskiego, a Iwonka wzbogaciła występ Ani interesującym układem choreograficznym. Występ naszych uczestniczek zachwycił zgromadzoną publiczność.

     "Festiwal Niezwykłości" miał bardzo bogaty i interesujący program. Każda placówka miała możliwość zaprezentowania własnych wyrobów rękodzielniczych, a uczestnicy mogli wziąć udział w różnych warsztatach, min. w ręcznym malowaniu i ozdabianiu toreb, tworzeniu "łapaczy znów" i witraży, tworzeniu wianków i spersonalizowanych kubków. Bardzo interesujący był warsztat "Aktywne słuchanie muzyki" wg B. Strauss", w którym wzięła udział Iwonka. Uczestnicy tego warsztatu przygotowali krótki występ taneczny, którym rozpoczęli drugi dzień festiwalu.

(fot. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach)

     Wspólne warsztaty oraz zabawa na dyskotece pozwoliły wszystkim na bardzo miłe i ciekawe spędzenie tych dwóch dni oraz na integrację z uczestnikami z innych placówek.

Wrócili zadowoleni i z dawką pozytywnej energii do dalszych działań w Zespole Placówek Caritas w Proszowicach.

red.   

Źródło: Zespół Placówek Caritas w Proszowicach

(fot. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20210828caritas_kluczbork/art.php