Walczymy o łatwiejszy dostęp do opieki psychologicznej

(fot. Polska 2050 w Małopolsce)

Słomniki, 11-03-2021

     "Oswajamy emocje" - projekt Ruchu Polska 2050 w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego szansą dla słomnickich dzieci.

     XXI wiek stawia przed nami kolejne wyzwania. Bez wątpliwości jednym z nich jest zachowanie dobrego zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Coraz częściej dzieci stają przed problemami, które w sferze emocjonalnej je przerastają, a dorośli często mimo dobrych chęci nie wiedzą jak pomóc sobie czy swoim dzieciom.

     Dlatego w październiku ubiegłego roku, Monika Motyczyńska - jedna z wolontariuszek Ruchu Polska 2050 złożyła projekt "Oswoić emocje" do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Po miesiącach rozpatrywania projektów został on oceniony pozytywnie i dopuszczony do głosowania.

Jakie są założenia projektu:

  • zapewnienie dzieciom w szkołach na terenie całej gminy Słomniki opieki psychologa-psychoterapeuty,
  • zorganizowanie warsztatów dla młodzieży dot. radzenia sobie z emocjami oraz kształtujących umiejętności komunikacji,
  • rozpoczęcie działalności punktu oferującego pierwszą pomoc psychologiczną (otwartego dla wszystkich mieszkańców powiatu krakowskiego, miechowskiego oraz proszowickiego).
Czuję dziś ogromną radość! Jestem bardzo szczęśliwa, że ten projekt pomyślnie przeszedł weryfikację i został dopuszczony do głosowania. Patrząc na to, co dzieje się dookoła, jak zły jest stan psychiatrii dziecięcej, jak wiele osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych po prostu nie radzi sobie z tym pędzącym życiem. Gdy docierają informacje, że każdego dnia w Polsce jedno dziecko popełnia samobójstwo, to tym bardziej widzę sens tego projektu i jego realnego wpływu na pozytywne zmiany w tym zakresie.

Dziś chciałam też bardzo podziękować wszystkim osobom, zarówno ze Słomnik, jak i z Krakowa, które wsparły mnie w pisaniu tego projektu czy to dzieląc się swoją wiedzą, czy czasem. A wszystkich pozostałych zachęcam już w maju do oddania głosu na projekt "Oswoić emocje"!
- komentuje Monika Motyczyńska, pomysłodawczyni akcji, po otrzymaniu informacji o zatwierdzeniu projektu.

red.   

Źródło: Polska 2050 w Małopolsce

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20210311pl2050_emocje/art.php