Pszczelarze dyskutowali o chorobach pszczół

(fot. Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej)
(fot. Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej)

Piotrkowice Małe, 24-02-2020

     Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się dziś Konferencja Pszczelarska, którą wczoraj zorganizowało Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej. Fakt ten potwierdza celnie trafiona tematyka dzisiejszej konferencji, prelegenci wysokiej klasy oraz profesjonalne podejście członków stowarzyszenia do organizacji tego typu wydarzeń w zakresie pszczelarstwa - mówi jeden z uczestników konferencji.

     Wysoką rangę wydarzenia zapewnił Patronat Honorowy i partnerstwo Marszałka Województwa Małopolskiego. Konferencję zorganizowano w malowniczo położonym Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych, dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, z którą to stowarzyszenie owocnie współpracuje od kilku lat.

     Po raz pierwszy zagościł poseł na Sejm RP i za razem przewodniczący Rolnego Zespołu Parlamentarnego Norbert Kaczmarczyk oferując swoją pomoc w dziedzinie hodowli pszczół, zapraszając jednocześnie do współpracy.

     To dziś wykładowcy wyszli naprzeciw oczekiwaniom pszczelarzy, omawiając między innymi przyczyny ginięcia rodzin pszczelich w aspekcie chorób pszczół - problemie z którym borykała się nie jedna pasieka jesienią zeszłego roku.

     Konferencja Pszczelarska, którą organizuje Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej stała się już wydarzeniem cyklicznym i od początku cieszy się bardzo dużym powodzeniem i autorytetem wśród pszczelarzy nie tylko lokalnych ale również z ościennych województw.

Tomasz Świstak   

(fot. Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej)

fot. Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej
zdjęcia 23-02-2020   publikacja: 24-02-2020


Internetowy Kurier Proszowski objął to wydarzenie patronatem medialnym!

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/inne/20200224pszczoly_konferencja/art.php