Spotkanie skoczków z kibicami

(fot. fkks)

Proszowice, 11-06-2018

     Piątkowe spotkanie Kamila Stocha i kadry skoczków z kibicami i mieszkańcami Proszowic w pierwszej części nawiązywało do tego z roku 2014. Wówczas dwukrotny Mistrz Olimpijski posadził na proszowickim Rynku pamiątkowe drzewo i odsłonił nawiązującą do tego wydarzenia tablicę pamiątkową. Teraz, po czterech latach, drzewo wygląda okazale, a obok niego Kamil, już teraz trzykrotny Mistrz Olimpijski (nie licząc brązu olimpijskiego w drużynie) odsłonił kolejną tablicę, która będzie pamiątką z tegorocznego spotkania.

(film. Skijumping/https://www.youtube.com/watch?v=NycYnRdhGqg)

     Uroczystość w proszowickim Centrum Kultury i Wypoczynku rozpoczęła projekcja krótkiego filmu z podsumowania minionego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Film, przygotowany przez FanKlub Kamila Stocha, okraszony subtelnym humorem, opowiadał o reakcji światowych mediów na każdy konkurs skoków jaki przeprowadzono w sezonie 2017/18. Dwa przykłady:

Czwarty konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Wygrywa Kamil Stoch!!! W Opactwie Benedyktynów w Melku k. Bischofschofen znaleziono średniowieczny pergamin, którego treść zdumiała niemieckojęzycznych naukowców. W starym tekście można dopatrzyć się wyrazów: Hannawald i Stoch...

Planica. Loty. Wygrywa Kamil Stoch!!! Słoweński rząd zmaga się z zamieszkami wywołanymi brakiem sukcesów swoich skoczków i upatruje przyczyny w psychologicznej dominacji Kamila Stocha, wspieranego w sposób niedozwolny przez jego FanKlub z Proszowic!


(fot. fkks)

     Po zakończeniu projekcji nastąpiło oficjalne powitanie gości. Oprócz Kamila do Proszowic przybył również Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny oraz Zbigniew Klimowski - asystent trenera Stefana Horngahera. Kadrę polskich skoczków narciarskich witał specjalnie przygotowany olbrzymi baner. Czas dla sportowców poświęcono przybliżeniu licznie zgromadzonej widowni (ok. 500 osób) ciekawostek z życia skoczków narciarskich, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Opowiadali również o przywiezionych trofeach. To wyjątkowa okazja zobaczyć oryginalną Kryształową Kulę ze zdobycia Pucharu Świata i Złotego Orła - nagrody po zwyciestwie w Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch przywiózł i pokazał Złoty Medal Olimpijski oraz Brązowy Medal Olimpiski z Pyeongchang 2018. Były jeszcze inne trofea, m.in. medale z Lotów Narciarskich.

     Dla młodych sportowców z proszowickich szkół FanKlu Kamila Stocha przygotował niezwykłą atrakcję. Otóż najlepsi z nich otrzymali medale i puchary z rąk Mistrza Olimpijskiego i jego kolegów z kadry.

     Jako, że okolice Proszowic słyną z miejsc szczególnych, szanownych gości obdarowano oryginlnymi upominkami. Dla Pań przygotowano pachnące bukiety lawendy z Najpiękniejszej Wsi Małopolski - Ostrowa, a Panom wręczono równie oryginalne upominki z winnicy w Koniuszy...

(fot. fkks)

(fot. fkks)

     Burmistrz Grzegorz Cichy również obdarował gości gadżetami okolicznościowymi związanymi z obchodzoną właśnie 660 rocznicą nadania Proszowicom praw miejskich. Ksiądz Proboszcz Jan Zwierzchowski odczytał list Biskupa Mariana Florczyka specjalnie przygotowany na spotkanie z Kamilem Stochem, ponieważ to właśnie Biskup Florczyk pełnił funkję opiekuna duchowego polskich sportowców na Olimpiadzie w Pyeongchang.

     Jak można było przwidzieć, najdłużej trwała część poświęcona zdjęciom i autografom. Kilkaset osób mogło podejść do polskich skoczków narciarskich, porozmawiać i odejść z upragnionym autografem, plakatem i okolicznościową kartką. W telefonach i aparatach pozostały na pamiątkę wyjątkowe zdjęcia...

     Spotkanie Kamila Stocha i koadry polskich skoczków z kibicami miało jeszcze jeden niezwykle ważny cel, jakim było wsparcie w leczeniu młodego chłopca Dawida Łokasa. W tym celu przeprowadzono na scenie trzy licytacje gadżetów ofiarowanych przez Kamila, której łączny dochód wyniósł 2 400 zł FanKlub Kamila Stocha zorganizował poprzez Fundację Wyspy Szczęśliwe dodatkową zbiórkę na ratowanie życia Dawida. Dochód z wszystkich plakatów sprzedawanych podczas spotkania (nie mniej niż 7 zł każdy) trafiał do puszki wystawionej przez Fundację. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Proszowicach, które pomagały w akcji mówiły o datkach przekraczjących kwotę minimalną. Pieniądze z licytacji zasiliły wpłaty do puszki i zostaną przekazane Fundacji.

     Mając na uwadze niedawno obchodzone urodziny Kamila, FanKlub tradycyjnie wieczorem zorganizował okolicznościowy bankiet dla Mistrza w Gościńcu w Czuszowie.

fkks   

(fot. fkks)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/gniazdo/20180611fkks_spotkanie/art.php