Pracujesz zdalnie? Stwórz idealne biuro w... kuchni!
    Dzisiaj jest poniedziałek, 02 października 2023 r.   (275 dzień roku) ; imieniny: Racheli, Sławy, Teofila +św. Aniołów Stróżów,Dzień bez Piwa    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   moim zdaniem   |   organizacje, partie...   | 
 z netu, z życia... 
 |   inicjatywy, programy, akcje...   |   nasze wybory   | 

serwis IKP / aktywne społeczeństwo ZP / z netu, z życia / Pracujesz zdalnie? Stwórz idealne biuro w... kuchni!
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Pracujesz zdalnie? Stwórz idealne biuro w... kuchni!

(fot. nadesłane)

24-10-2020

     Jeśli marzysz o idealnym biurze w domu, ale brakuje Ci miejsca, nie szukaj dalej niż w kuchni. Żadne inne pomieszczenie nie jest tak wielozadaniowe. Ten wyjątkowy teren, w zależności od potrzeb, służy jako mekka kulinarna, pełni rolę centrum imprezowego, czy kwatery głównej spotkań rodzinnych. Kuchnia, jako centrum codziennego życia w każdym domu, przy odrobinie kreatywności może rozszerzyć swoją wielozadaniowość i idealnie sprawdzić się także jako domowe biuro. Płyta gazowa bez palników, koniecznie czarna, to jedna z inspiracji - sprawdź pozostałe pomysły, które pomogą Ci zacząć transformację.

Wygospodaruj idealne miejsce

     Po pierwsze określ, które miejsce w kuchni stanie się Twoim centrum dowodzenia. Prawdopodobnie będzie to najmniej wykorzystywana lub niedostatecznie wykorzystywana przestrzeń. Pusta ściana, niezgrabny narożnik, pusty blat, aż się proszą, by je zaadaptować, jako wygodne i produktywne domowe biuro. Jeśli masz naprawdę ograniczoną przestrzeń, stół lub wyspa z powodzeniem zastąpią biurko. Nie zapomnij o ścianie! Bez względu na wielkość swojego nowego miejsca pracy, wypróbuj korkową tablicę, na której możesz przypiąć kalendarz i notatki - to świetny sposób, aby pamiętać o ważnych sprawach.

     Zadbaj o porządek. Poświęć kilka szuflad lub szafek, do tej pory zajmowanych przez przybory kuchenne, aby uzyskać miejsce do przechowywania w swoim nowym biurze. Twórczo wykorzystaj zbędne atrybuty kuchenne - długopisy możesz przechowywać w pustych puszkach po ciasteczkach, spinacze do papieru w tackach na kostki lodu, a zwinięte dokumenty w stojaku na wino. Jeśli rozprasza Cię widok płomieni tańczących na kuchence, pomyśl, jak dobrym rozwiązaniem jest płyta gazowa bez palników. Estetyczny wygląd płyty ma znaczenie - w takiej przestrzeni łatwiej się skupić.

Zadbaj o komfort pracy

     Biuro w kuchni pozwoli Ci na komfortową pracę, podczas gdy inni domownicy oglądają TV, czy pracują w pokoju obok. Martwisz się, czy uda Ci się skupić, jeśli trzeba będzie coś ugotować? Odpowiedzią na te obawy jest ponownie płyta gazowa bez palników. Innova, najnowsza płyta gaz pod szkłem firmy Solgaz, jest niezwykle cicha. Nie wydaje żadnych dźwięków, które mogłyby Cię dekoncentrować. Dzięki zastosowaniu żarników zamiast iskrowników, nie rozlegnie się brzęczek włączanej płyty, jeśli akurat ktoś będzie chciał włączyć gaz - co mogłoby być niekomfortowe podczas rozmowy telefonicznej z klientem czy szefem.

     Płyta gazowa bez palników Innova pracuje niezwykle cicho podczas całego procesu gotowania. Nawet przy włączonej funkcji booster, umożliwiającej jeszcze szybsze gotowanie. Jeśli masz umówione spotkanie z klientem, a Twoje flagowe danie nie jest gotowe, nie musisz wybierać - możesz wyjść w każdej chwili i zostawić włączoną kuchenkę. Płyta gazowa bez palników jest wyposażona w timer, więc po upływie wyznaczonego czasu sama się wyłączy. Dzięki możliwości precyzyjnego ustawienia temperatury w zakresie 50°-250° i płynnej regulacji mocy masz pewność, że nic się nie przypali.

(fot. nadesłane)

Maksymalnie wykorzystaj sytuację

     Nawet jeśli praca w trybie zdalnym nie była Twoim marzeniem, spróbuj zmaksymalizować korzyści, jakie daje Twoje nowe biuro w kuchni. Jeśli lubisz, pracując, rozkładać wokół siebie dokumenty, tradycyjna kuchenka gazowa będzie w tym momencie ryzykowna. Tylko płyta gazowa bez palników daje Ci gwarancję, że żaden z ważnych papierów firmowych nie spłonie w ferworze pracy w kuchennym biurze. Gładka powierzchnia płyty jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. Nie ma więc obaw, że niechcący zatłuścisz swoją białą koszulę, sięgając np. po kawę.

     Praca zdalna oznacza zwykle rzadsze kupowanie jedzenia "na mieście". Wykorzystaj ten czas na zmianę nawyków żywieniowych. Eksperymentuj i poznawaj nowe smaki. Wyjdzie nie tylko zdrowiej, ale też dużo taniej - płyta gazowa bez palników zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjne kuchenki.

     Pamiętaj, by po całym tygodniu pracy znaleźć czas dla siebie. Odpocznij. Może wyjdź na długi spacer i wróć dopiero na obiad? Będzie na Ciebie czekał - płyta gazowa bez palników Innova została tak skonstruowana, że pozostali domownicy będą w stanie sami przygotować posiłek. Dzięki opcji Stop&Go możesz ustawić parametry gotowania, a osoba, która zostanie w domu, tylko uruchomi płytę.

     Praca zdalna to idealny moment na stworzenie wymarzonego biura. Tym bardziej, że w swojej kuchni to Ty ustalasz zasady. O ile np. świece zapachowe raczej nie są dozwolone w Twoim zwykłym miejscu pracy, w kuchennym biurze - dlaczego nie? Skorzystaj z powyższych porad, wdrażaj własne pomysły i ciesz się swoją nową inspirującą przestrzenią biurową.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
październik  2  poniedziałek
październik  3  wtorek
październik  4  środa
październik  5  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ