Te sztuczki pomogą zadbać o porządek w domu
    Dzisiaj jest poniedziałek, 02 października 2023 r.   (275 dzień roku) ; imieniny: Racheli, Sławy, Teofila +św. Aniołów Stróżów,Dzień bez Piwa    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   moim zdaniem   |   organizacje, partie...   | 
 z netu, z życia... 
 |   inicjatywy, programy, akcje...   |   nasze wybory   | 

serwis IKP / aktywne społeczeństwo ZP / z netu, z życia / Te sztuczki pomogą zadbać o porządek w domu
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Te sztuczki pomogą zadbać o porządek w domu

gaz pod szkłem płyta Innova (fot. nadesłane)

26-08-2020

     Wielu z nas nie lubi sprzątać, ale prawie każdy chciałby mieć czysto w domu. Według wyników badania przeprowadzonego w marcu - aż 58% Polaków okres przymusowego spędzania czasu w domach spędziło jednak na robieniu gruntownych porządków. I choć w ostatnich miesiącach, czasu który mogliśmy poświęcić na takie aktywności, było więcej, to niektórzy zadawali sobie pytanie - jak efektywnie sprzątać w domu? Jak zaplanować działania, jak czyścić nowoczesne urządzenia takie jak gaz pod szkłem? Odpowiadamy poniżej.

Wyczyść cały dom, a nie jeden pokój na raz

     Sprzątanie jest znacznie bardziej wydajne, jeśli wybierzesz jedno zadanie (odkurzanie, ścieranie kurzu) i wykonasz je w każdym pomieszczeniu w domu (zamiast sprzątać kuchnię, łazienkę, a potem sypialnie). Robienie tego w ten sposób zapobiega poczuciu, że znajdujesz się w niekończącym się cyklu sprzątania, rozpoczynając w kółko tę samą czynność.

Zbierz wszystkie narzędzia do czyszczenia w pojemniku

     Niezależnie od tego, czy jest to duża miska, czy wiadro - posiadanie wszystkiego, czego potrzebujesz do czyszczenia w jednym przenośnym miejscu, znacznie ułatwia wykonanie pracy. Nie będziesz tracić czasu na szukanie ściereczek lub płynów podczas sprzątania.

Pozbądź się... bałaganu

     Zanim jeszcze zaczniesz sprzątać, przejdź się po pomieszczeniach i podnieś niepotrzebne przedmioty. Zbierając każdy przedmiot - czasopismo, przeczytane książki, buty- zastanów się, czy powinieneś go odłożyć, wyrzucić, czy może komuś podarować.

Najpierw miotła, potem mop

     Kolejność ma znaczenie. Najpierw pozamiataj podłogi w kuchni i łazience. A następnie zacznij wycierać je mopem od najdalszego rogu pokoju i idź tyłem do drzwi. Pamiętaj jednak o tym, aby płukać mop.

Jak efektywnie sprzątać w domu: dobieraj środki do odpowiednich celów

     Sprzątanie nie zawsze zagwarantuje nam, że w domu faktycznie będzie czysto. Często dobieramy nieodpowiednie środki do powierzchni, co skutkuje dalszymi zabrudzeniami, czy nawet uszkodzeniem czyszczonej rzeczy. Dla przykładu - płyta gaz pod szkłem Innova posiada powierzchnię ceramiczną. Co to oznacza? Użytkownicy nie powinni stosować do czyszczenia noża, lecz preparatów chemicznych, skrobaka oraz specjalnego środka do bardzo silnych zabrudzeń. Podobnie wygląda z trendem na czyszczenie powierzchni octem. Należy pamiętać, że ocet nie pomoże nam usunąć wirusów lub bakterii, dlatego używanie do go dezynfekcji blatów, łazienki jest bezzasadne.

Nie zapomnij o rutynowym myciu narzędzi czyszczących

     Często pomijaną częścią sprzątania domu jest konserwacja narzędzi do czyszczenia. Używanie brudnego mopa lub odkurzacza z pełnym workiem jest znacznie mniej efektywne. Na dodatek sprawia, że spędzamy więcej czasu na czyszczeniu.

Wybieraj urządzenia, które ułatwiają zachowanie czystości - inteligentny okap, piekarnik z funkcja pyrolizy, gaz pod szkłem

     Myślisz o nowym piekarniku? Wybierz taki z funkcją pyrolizy (np. Eko piekarnik SP-67P). To nowoczesna technologia, która pozwala na niezwykle dokładne wyczyszczenie wnętrza piekarnika. Zastanawiasz się nad kupnem okapu? Rozważ modele okapów sterowane gestem. Okap szafkowy Gest Control zapewni bezdotykową obsługę, dzięki której unikniemy mało efektownych plam na włączniku lub tłustych śladów. Ciekawym rozwiązaniem jest także linia płyt gaz pod szkłem Innova. - Zastosowana wyższa jakość ceramiki zniweluje możliwość ewentualnych przypaleń. Możliwość ustawienia konkretnej temperatury pozwoli uniknąć sytuacji, w której zupa lub sos wykupią z garnka. Z kolei funkcja Start&Stop pozwoli wstrzymać pracę, a następnie wznowić ją przy zachowaniu wcześniejszych ustawień - tłumaczy Tomasz Pałosz z Solgaz.

Uczyń sprzątanie zajęciem grupowym

     Wspólne sprzątanie to jeden z najlepszych sposobów szybkiego sprzątania domu. Zaplanuj wcześniej czas z rodziną i przydziel zadania każdej osobie. Jedna osoba może czyścić urządzenia AGD (okap, gaz pod szkłem, kuchenkę), druga odkurzać i ścierać kurze, a trzecia - myć podłogi. Taka współpraca może sprawić, że sprzątanie będzie zdecydowanie przyjemniejsze, a dom będzie lśnił w mgnieniu oka.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
październik  2  poniedziałek
październik  3  wtorek
październik  4  środa
październik  5  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ