"Mądre główki do Robota!" - konkurs edukacyjny dla dzieci

(fot. optymalnewybory.pl)

29-07-2017

     Optima DHA wraz z portalem edukacyjnym Twojrobot.pl przygotowały wakacyjny konkurs dla dzieci "Mądre główki do Robota!". Nagrodami w konkursie są m.in. roczne kursy robotyki.

     W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 6 - 12 lat, które stworzą robota według własnego pomysłu. Prace konkursowe mają powstać z rzeczy z recyclingu, niepotrzebnych opakowań, guzików, kabli lub innych skarbów. Każda praca powinna być opisana - imieniem robota oraz jego funkcją. Prace mogą zgłaszać rodzice lub opiekunowie pociech przez stronę: www.optymalnewybory.pl/konkurs w terminie od 10 lipca do 25 sierpnia 2017r. Na stronie zobaczyć będzie można galerię robotów zgłaszanych do konkursu. Wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursowej 1 września br.

     Nagrodami w konkursie są Roboty Dash and Dot, roczne kursy robotyki Twój Robot oraz zestawy klocków LEGO. Oceniana będzie kreatywność prac konkursowych oraz funkcjonalność robotów. Celem konkursu jest pobudzenie kreatywności dzieci, także podczas wakacji i jednoczesna edukacja rodziców na temat wpływu kwasu DHA na rozwój mózgu dzieci.

Planując konkurs zdecydowaliśmy się na współpracę z platformą Twój Robot, gdyż jest to marka pozwalająca rozwinąć kreatywność dzieci. - mówi Katarzyna Marczewska-Kula, ZT "Kruszwica" S.A. - Misją marki Optima jest edukacja Polaków w zakresie zdrowego stylu życia. W konkursie podkreślamy jak ważne jest dostarczanie kwasu DHA, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu i wzroku. Nasz produkt, Optima DHA, zawiera olej z mikroalg morskich, który jest naturalnym źródłem kwasu DHA.

Więcej informacji na temat konkursu - www.optymalnewybory.pl/konkurs.

(fot. optymalnewybory.pl)


red.   


Marka Optima DHA - Najbardziej innowacyjna marka w kategorii produktów funkcjonalnych i profilaktycznych. Optima DHA zawiera olej z mikroalg Schizochytrium, który wspiera prawidłową pracę mózgu i wzroku. Jest to aspekt ważny na każdym etapie życia, a w przypadku dzieci pozwala dbać o ich prawidłowy rozwój intelektualny. Klinicznie udowodnione działanie prozdrowotne margaryny kwasu DHA poparte zostało rekomendacjami Polskich Towarzystw Naukowych.

TwójRobot.pl - oparte na autorskim programie warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek edukacyjnych, która została doceniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W praktyce, zajęcia z robotyki polegają na budowaniu i programowaniu, czyli ożywianiu własnoręcznie wykonanego od podstaw robota. Misją firmy TwójRobot.pl jest pokazanie, że programowanie i robotyka może stać się przygodą, pasją i przyszłością każdego dziecka, bez względu na wiek.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/net1/20170729roboty/art.php