Farmakologiczne leczenie jaskry - jak się odbywa?

(fot. pixabay.com)
22-06-2016

     Do jednych z pierwszych etapów leczenia jaskry należy leczenie farmakologiczne, które opiera się m.in. na stosowaniu specjalnych kropli do oczu. Niemniej jednak, zanim do tego dojdzie, to konieczne jest wykonanie niezbędnych testów badań, które określą stopień zaawansowania jaskry, jak również je typ. Na czym jednak polega całe leczenie farmakologiczne i jak się odbywa?

Czy jaskrę da się wyleczyć?

     Niestety, jest to jedna z takich chorób, której nie da się całkowicie pozbyć, ale można zatrzymać lub spowolnić jej postępowanie. Dzieje się tak dlatego, że jaskra jest inaczej uszkodzeniem nerwu wzrokowego, a tego niestety nie można cofnąć. Niemniej jednak, jak wspominaliśmy, jest możliwe zachowanie dobrego widzenia do końca życia, jednakże jest konieczne stosowanie się do pewnych zaleceń.

Dlaczego badania są ważne?

     Zanim leczenie jaskry będzie możliwe, to konieczne będzie zrealizowanie odpowiednich badań, które potwierdzą rozpoznanie i pokażą, na jakim etapie u danego pacjenta jaskra się rozwija. Jeśli nie ma żadnych przesłanek ku temu, że ciśnienie jest zbyt wysokie, a to właśnie ono powoduje jaskrę, to błędem byłoby wdrażanie leczenia farmakologicznego.

Jaki jest cel leczenia?

     Przede wszystkim chodzi tutaj w dużej mierze o to, aby obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe, bowiem to właśnie jest jeden z najskuteczniejszych sposobów na zahamowanie rozwoju jaskry. Warto podkreślić, że im bardziej zaawansowana jest jaskra, tym bardziej wymagane jest obniżenie wspomnianego wyżej ciśnienia. Stosuje się w tym celu specjalistyczne leki oraz krople, które oferują jak najbardziej skuteczne działanie.

     Oczywiście całe leczenie musi być koniecznie przeprowadzone pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego, jak również okulisty. Specjaliści z http://eczo.pl/leczenie/jaskra/ potwierdzają, że tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek eksperymentowanie, bowiem sprawa w przypadku jaskry jest naprawdę poważna i liczy się fakt, aby wdrożyć jak najbardziej profesjonalne rozwiązania, które skutecznie zahamują dalszy rozwój tej choroby oraz ograniczą jej niszczące dla oczu skutki.

     Jeśli zatem zauważyłeś u siebie problemy ze wzrokiem i kompletnie nie wiesz, z czego one wynikają, to jak najszybciej musisz udać się do okulisty, który wykona niezbędne badania. Oczywiście, to nie musi od razu oznaczać jaskry, niemniej jednak, zawsze lepiej jest wszystko dokładnie sprawdzić.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/net1/20170622ea_jaskra/art.php