Co może stać się w mieszkaniu pod Twoją nieobecność?

(fot. nadesłane)

26-04-2017

     Mało kto zastanawia się, co dzieje się w jego domu pod nieobecność domowników. A w obiekcie mieszkalnym może wydarzyć się praktycznie wszystko. W każdej chwili może dojść do włamania albo zmienne warunki pogodowe mogą narobić zniszczeń. Pożary i podtopienia mają miejsce praktycznie na porządku dziennym. Nawet jeśli mieszkasz w spokojnej dzielnicy to nie gwarantuje Ci, że Twoje mieszkanie nie stanie się celem chciwego, chcącego się wzbogacić na nieszczęściu drugiego złodzieja.

Podejmij odpowiednie kroki

     Nikt z nas nie chce, żeby ciężką pracą zgromadzony majątek ot tak został skradziony lub zniszczony. Bo przecież nie każdy złodziej przychodzi do mieszkania i zabiera ze sobą tylko co cenniejsze przedmioty. Są też i tacy, którzy złośliwie niszczą wszystko co znajduje się wokół nich. Niekiedy straty przewyższają nasze zaoszczędzone środki, przez co nie jesteśmy w stanie pokryć ich z własnej kieszeni.

     Co możemy zrobić, aby ustrzec się przed wysokimi kosztami z tytułu usuwania szkód i zniszczeń wyrządzonych przez włamywacza? Na tę chwilę możesz zatroszczyć się o polisę dedykowaną mieszkaniom, np. oferowaną przez firmę Masterquote. Tego rodzaju ubezpieczenie da Ci gwarancję, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia nie zostaniesz ze wszystkim sam. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń i otrzymasz rekompensatę finansową na pokrycie kosztów usunięcia szkód i zniszczeń.

Nie daj się oszukać

     O ile oferty wspomnianej wyżej firmy zostały skonstruowane w taki sposób, aby dbać o dobro osób z nich korzystających, to nie każde towarzystwa ubezpieczeniowe mają na celu pomoc. Wybierając polisę dedykowaną mieszkaniom, koniecznie sprawdź co obejmuje. Czytaj dokładnie wszelkie oferty i umowy. Niech stosunkowo niska składka ubezpieczenia da Ci do myślenia. Zdarzały się przecież przypadki, że rodziny były przekonane o tym, że ich domy są ubezpieczone i w razie nieszczęścia otrzymają pomoc, a gdy już doszło do tragedii towarzystwo ubezpieczeniowe przysłowiowo umywało od wszystkiego ręce. Symboliczna kwota wypłacona z tytułu poniesionych strat nijak miała się do rzeczywistych szkód. Dlatego bądź czujny i nie daj się oszukać. Dopytuj i dowiaduj się, jeśli masz jakieś wątpliwości to zwróć uwagę na inne, lepsze oferty, jakie znajdziesz bez problemu. Niech nie zniechęca Cię wysoka składka płacona z racji ubezpieczenia, gdyż jest ona swego rodzaju inwestycją w przyszłość.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/net1/20170426li_mieszkanie/art.php