Kobiety coraz częściej doceniają ten praktyczny rodzaj biżuterii. Wiesz, jak odpowiednio go nosić?

(fot. sivaar.com)
5-04-2016

     Niegdyś zegarek zarezerwowany był tylko dla mężczyzn. Nieco później korzystały z niego jedynie guwernantki i nauczycielki, przede wszystkim z racji wykonywanego zawodu. Obecnie zegarek stał się dla kobiet praktycznym rodzajem biżuterii, jednak noszonym zgodnie w pewnymi ustalonymi zasadami. Znasz je?

Zegarek w pracy - wiesz, na jaki możesz sobie pozwolić?

    Wszystko zależy oczywiście od miejsca w jakim pracujemy, jednak zawsze warto pamiętać o zasadach, jakie obowiązują w doborze biżuterii i zegarków, w jakich wykonujemy nasze obowiązki zawodowe.

     Dress code większości firm dopuszcza noszenie zegarków, a nawet dyskretnej biżuterii, jednak aby nie popaść w pewną przesadę w tym względzie, warto pamiętać o kilku zasadach dotyczących wyboru zegarka do pracy. Otóż model przeznaczony na czas spędzany w biurze powinien być średniej wielkości, najlepiej na ciemnym (czarnym, brązowym ewentualnie granatowym) pasku wykonanym z naturalnej skóry. W tym wypadku dopuszczalne są także zegarki na bransolecie, jednak w wydaniu bardziej stonowanym, najlepiej srebrnym, ewentualnie łączącym dwa kolory, tj. srebrny i złoty. Tarcza zegarka powinna być minimalistyczna w designie, pozbawiona zdobień, a jednak wciąż elegancka i szykowna.

Po pracy twój zegarek powinien być nieco bardziej efektowny

     Tarcza zdobiona kryształkami? Efektowna, szeroka bransoleta? A może połączenie kolorowego silikonu i materiału tekstylnego? Po pracy zegarek zyskuje już zdecydowanie nieformalny charakter, dlatego w tym wypadku możemy nieco zaszaleć. Wciąż jednak pamiętaj, że zegarek powinien jak najlepiej korespondować z okazją oraz naszym ubiorem.

     Zegarki biżuteryjne to dobre rozwiązanie na specjalne, uroczyste okazje. Tutaj możesz błyszczeć i twój zegarek także. Na co dzień najlepszym wariantem będzie natomiast zegarek na szerszej bransolecie, najlepiej zmatowionej i pasującej do pozostałej naszej biżuterii. Jeśli zegarek na pasku z silikonu lub kolorowego kauczuku to tylko w sytuacjach spędzania wolnego czasu w sposób aktywny lub podczas urlopu.

Twój zegarek i biżuteria - czy to można połączyć?

     Zegarek powinien doskonale komponować się z pozostałymi elementami biżuterii, jaką masz na sobie. Co jednak z noszeniem zegarka z bransoletką na tej samej ręce? Dotychczas obowiązywała zasada jasno mówiąca, że nie należy nosić zegarka i bransoletki jednocześnie, jednak obecnie zauważalne są coraz częstsze odstępstwa w tym zakresie.

     Niezależnie od modelu, jaki wybierzesz, pamiętaj, aby zegarek nie był zbyt duży w stosunku do twojego nadgarstka. Doskonały wybór najlepszych zegarków znajdziesz natomiast na http://www.czaszegarkow.pl/.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/net1/20170405ea_zegarki/art.php