Jakie korzyści przynosi turniej gier konsolowych?

(fot. pixabay.com)
Proszowice, 14-11-2016

     Po kilku edycjach turnieju gier konsolowych, nie usłyszeliśmy zapowiedzi kolejnego. Ostatnia edycja, która odbyła się w lutym zeszłego roku w proszowickim Centrum Kultury przyciągnęła kilkudziesięciu uczestników i odbywała się w oparciu o grę FIFA 15. Czy mamy szansę na kolejną edycję, być może w zmienionej formule lub z rywalizacją w ramach innych tytułów gier on-line.

     Gry on-line, konsolowe i komputerowe, w ciągu ostatnich lat zyskały ogromną popularność, a międzynarodowe rozgrywki osiągają bazę widzów wyrażaną w milionach.

     Popularne tytuły, takie, jak League of Legends, posiadają swoje ligi, a cykliczne mistrzostwa pozwalają najlepszym na świecie graczom wykorzystać swoje doskonale wyszlifowane umiejętności i zdobywać nagrody o wartości setek tysięcy dolarów.

     Przykładowo, trzeci sezon rozgrywek LoL był śledzony przez ponad 32 miliony widzów, a zwycięska drużyna, SK Telecom T1 zdobyła nagrodę w wysokości miliona dolarów. Ta sama drużyna składająca się z zawodników pochodzących z Korei Południowej, zdobyła mistrzowstwo w turnieju IEM, który odbył się w tym roku w Katowicach.

     League of Legends to gra zręcznościowo-strategiczna. Alternatywą dla takich rozgrywek są turnieje gier opartych w stu procentach na strategii i umiejętnościach podejmowania decyzji.

     Heartstone, karciany tytuł przygotowany przez firmę Blizzard - jedną z najsłynniejszych marek w branży komputerowej rozrywki, osiągają niemniej spektakularne wyniki. Szczegóły zakończonych niedawno mistrzostwa świata ujawniają, że pula nagród wynosiła również okrągły milion dolarów. Swoich sił możemy spróbować też w bardziej klasycznych turniejach karcianych, grając w gry, których zasady są wszystkim znane, a liczą się tylko umiejętności i zdolność szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację.

     Wspomniana wcześnie gra piłkarska FIFA również posiada swoje mistrzostwa, organizowane przez samą organizację FIFA, która zajmuje się turniejami na żywo. Pula nagród jest odrobinę skromniejsza, ale zwycięzcy mają dodatkowa szansę na spotkanie z najsłynniejszymi zawodnikami piłki kopanej na świecie.

     Jak widać, turnieje komputerowe są dziś nie tylko znakomitą rozrywką, ale prawdziwym sportem. Czy mamy szansę na wyszkolenie międzynarodowych mistrzów?

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/net1/20161114ib_komputerowe/art.php