Wciąż brakuje 407 wolontariuszy z województwa małopolskiego - To miejsce czeka na Ciebie!
    Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 r.   (339 dzień roku) ; imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny MD Wolontariusza    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   moim zdaniem   |   organizacje, partie...   |   z netu, z życia...   | 
 inicjatywy, programy, akcje... 
 |   nasze wybory   | 

serwis IKP / aktywne społeczeństwo ZP / inicjatywy, programy / Wciąż brakuje 407 wolontariuszy z województwa małopolskiego - To miejsce czeka na Ciebie!
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Wciąż brakuje 407 wolontariuszy z województwa małopolskiego
- To miejsce czeka na Ciebie!

(fot. źródła)
29-09-2023

     Co 20. Polak w naszym kraju żyje w skrajnej biedzie. To już ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i już w nadchodzącej edycji mieć realny wpływ na zmianę życia osób w potrzebie. Jeśli nie godzisz się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących, zwłaszcza tych z najbliższej okolicy w naszym województwie - dołącz do wolontariatu Szlachetnej Paczki. Obecnie potrzebnych jest jeszcze 407 wolontariuszy z województwa małopolskiego.

"Każda osoba jest na wagę złota. Paczka zmienia na dobre świat potrzebujących, czyli osób, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością, żyją w ubóstwie, bardzo często są samotne. W zeszłym roku w Szlachetną Paczkę zaangażowało się 12 tys. wolontariuszy. Ile będzie w tym roku? To zależy także od Ciebie. Jeden wolontariusz to szansa na zmianę na dobre w trzech rodzinach. Dołącz do nas!" - zachęca do wolontariatu Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

     Miejsce czeka na Ciebie, to ostatni moment, by dołączyć do wolontariatu w Szlachetnej Paczce. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań wolontariuszem lub wolontariuszką.

Polska potrzebuje wolontariuszy

     Ogólnopolsko wciąż brakuje ponad 4550 wolontariuszy. Im więcej wolontariuszy Szlachetnej Paczki, tym do większej liczby potrzebujących rodzin Paczka będzie mogła dotrzeć z pomocą, by wprowadzić w ich życie nadzieję i szansę na zmiany. To dzięki zaangażowaniu wolontariusza rodziny z jego lokalnej społeczności mogą otrzymać nie tylko niezbędne wsparcie materialne, ale także uwagę i poczucie, że są dla kogoś ważne. To przywraca godność i pozostawia niezatarty ślad, który daje im nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji.

"Wolontariat ma ogromny sens, ponieważ często te osoby nie liczą na pomoc materialną, tylko chcą z kimś porozmawiać, chcą, żeby ktoś je wysłuchał. To, że do nich w ogóle pójdziemy, zainteresujemy się, porozmawiamy, zapytamy, jak się czują, jak im się żyje - to jest dla nich największa pomoc. - mówi Wiktoria, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

(fot. źródła)

     Jeśli nie godzisz się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących, żyjących tuż obok ciebie, chcesz pomagać i zmieniać świat na dobre - dołącz do Szlachetnej Paczki. To miejsce czeka na Ciebie. Razem ze Szlachetną Paczką możesz nieść pomoc, która - każdego roku - odmienia życie tysięcy ludzi.

"Warto pomagać w Szlachetnej Paczce, ponieważ działa lokalnie. Paczka działa i pomaga osobom, które żyją obok nas, które są samotne i potrzebujące" - mówi Kamil, wolontariusz Szlachetnej Paczki. Przykładem rodziny, której pomogła Paczka, jest pan Bogdan i jego mama. Wypadek zmienił w jego życiu wszystko. Z wysportowanego, aktywnego mężczyzny stał się osobą leżącą, która jest zdana na pomoc mamy. Przy życiu trzyma ich skromna renta i wzajemnie podsycana nadzieja na poprawę sprawności mężczyzny. Pani Jolanta rehabilituje syna w domu, na więcej nie wystarcza. W Szlachetnej Paczce rodzina znalazła specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. "Poczułem, że oprócz mamy jest jeszcze ktoś, kto wierzy, że jeszcze kiedyś będę sprawny, to mnie napędza do jeszcze cięższej pracy. Nie wiem, jak mam Wam dziękować" - mówi pan Bogdan.

     Szlachetna Paczka zmienia na dobre - przede wszystkim świat rodzin, jak również wolontariuszy, którzy zyskują radość, poczucie wpływu i możliwość rozwoju.

Doświadcz radości z pomagania

     W ostatniej edycji wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli z pomocą do 15 482 rodzin. Wśród nich było około 5 tys. seniorów, prawie 17,6 tys. dzieci i 5 tys. samodzielnych rodziców. Za każdą z tych cyfr kryją się osobiste historie najbardziej potrzebujących, jak również wolontariuszy.

     Weekend Cudów, kiedy pomoc materialna dotarła do rodzin, był momentem pełnym wzruszeń, radości i poczucia bycia ważnym w czyimś życiu, która stała się udziałem każdej ze stron.

Doświadcz radości z pomagania - w tej wielkiej, ogólnopolskiej machinie dobra pozytywne emocje nie omijają nikogo. Poczujesz je. Miej realny wpływ na zmianę małych światów rodzin z Twojej najbliższej okolicy w województwie małopolskim.

red.   

źródła: Stowarzyszenie WIOSNAidź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  5  wtorek
grudzień  6  środa
[19.00]   (Proszowice)
stand-up Piotra Zoli Szulowskiego Twój ruch
grudzień  7  czwartek
grudzień  8  piątek
[wg rejestracji]   (Proszowice)
bezpłatna mammografia dla pań w wieku 45-74 lata
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ