Owocna akcja Caritasu

(fot. źródła)
Proszowice, 28-04-2022

     Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas "Paczka dla Ukrainy" Zespół Placówek Caritas w Proszowicach przekazał do magazynu centralnego w Tryńczy 392 paczki, z których każda ważyła średnio 15 kilogramów, co dało łącznie prawie 6 ton darów.

(fot. źródła)
(fot. źródła)
     W paczkach znalazły się rzeczy przygotowywane indywidualnie zgodnie z wykazem zamieszczonym przez organizatora, a uwzględniającym rzeczy najbardziej potrzebne mieszkańcom zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Zebrane paczki z Tryńczy, korytarzami humanitarnymi, zostaną bezpośrednio przewiezione na Ukrainę, by wesprzeć ofiary wojny.

     Akcja "Paczka dla Ukrainy" rozpoczęła się na początku marca i spotkała się z dużym odzewem ze strony mieszkańców okolicznych parafii. W poszczególnych parafiach zebrano następującą ilość paczek: Proszowice 44, Klimontów - 1, Dobranowice - 34, Cudzynowice - 2, Przesławice - 42, Koniusza - 42, Kazimierza Mała - 30, Kazimierza Wielka - 15, Pałecznica -1, Książnice Wielkie - 63, Koszyce - 8, Przemyków - 14, Gorzków - 96. Do akcji chętnie dołączali również indywidualnie mieszkańcy innych parafii, w których zbiórka nie była prowadzona.

Cieszymy się, że zainicjowana przez Caritas akcja pomocy Ukrainie spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i pokazała, że mamy obok siebie ludzi wrażliwych na los drugiego człowieka.

red.   

źródła: Zespół Placówek Caritas w Proszowicach

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/inicjatywy/20220428caritas_paczki/art.php