Możesz pomóc... JEŻDŻĄC NA ROWERZE

(fot. fundacjalotto.pl)
Proszowice, 10-07-2018

     Krakowskie Stowarzyszenie Piękne Anioły, oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy znalazły się wśród 30 organizacji z całej Polski, które przeszły do drugiego etapu akcji "odLOTTowa Jazda".

     Jeśli zakończą rywalizację wśród najlepszej siódemki to w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, dzięki pieniądzom wygranym przez Piękne Anioły powstaną nowe rekreacyjne trasy wśród malowniczych zakątków gminy, miejsca piknikowe dla rowerzystów, oraz wypożyczalnia rowerów. Podstawówka z Koniuszy walczy natomiast o to by móc stworzyć mobilne miasteczko rowerowe, oraz ścieżkę zdrowia z zewnętrzną siłownią.

     "odLOTTowa jazda" organizowana przez Fundację Lotto ma na celu promowanie wśród Polaków jazdy na rowerze, oraz angażowania się w inicjatywy społeczne. Jednak akcja, to przede wszystkim rywalizacja. Na najaktywniejszych czekają nagrody pieniężne, które zostaną przekazany na, wskazany przez biorące udział organizacje i instytucje cel.

     Dyrekcja szkoły w Koniuszy, choć sama podkreśla na swojej stronie, że są tylko maleńką wiejską podstawówką, to wspierani przez mieszkańców wsi wierzą, że mają szanse stworzyć miejsce, w którym dzieci będą bawić się i uprawiać sport na świeżym powietrzu.

     Natomiast Stowarzyszenie Piękne Anioły podaje, że za cel wzięcia udziału w akcji "przyświecała idea stworzenia alternatywy dla krakowskich ścieżek rowerowych". Korzystanie ze ścieżek w Krakowie nierzadko bywa utrudnione przez korki. Jak dobrze wiemy także, jakość powietrza w Stolicy Małopolski często nie sprzyja przejażdżką zwłaszcza razem z dziećmi. Tymczasem w gminie Kocmyrzów-Luborzyca warunki do jazdy są dużo lepsze, brakuje tylko odpowiedniej infrastruktury.

     Zarówno Dyrekcja Szkoły z Koniuszy, jak i Piękne Anioły wierzą, iż w akcji wesprą ich mieszkańcy całej Małopolski. Pozostało jeszcze dużo czasu, akcja trwa do 15 września i warto zarejestrować się w aplikacji Endomondo i wesprzeć którąś z instytucji z naszego regionu. Może uda się by w naszej okolicy powstały dwa miasteczka rowerowe.

Mateusz Gajda   

(fot. Krakowskie Stowarzyszenie Piękne Anioły)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/inicjatywy/20180710odlottowa/art.php