Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Przebojowa i przedsiębiorcza, czyli obraz współczesnej Polki...
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Przebojowa i przedsiębiorcza, czyli obraz współczesnej Polki...

(fot. media.innovationpr.pl)

8-03-2022

     Dzień Kobiet posłużył jako pretekst, aby sprawdzić jak postrzegane są współczesne Polki. Jak dbają o swoje zdrowie i urodę? Czy są aktywne fizycznie i jak redukują stres? Z jakich form spędzania czasu wolnego chętnie korzystają. Na te pytania i wiele innych związanych z wizerunkiem i potrzebami współczesnych Polek znajdziemy odpowiedzi w badaniu "Jak dbają o siebie Polki" zrealizowanym przez serwis Prezentmarzeń.

     Jak pokazały wyniki badania współczesne Polki, aby dbać o siebie zdaniem respondentów przede wszystkim uprawiają sport - 31% odpowiedzi, skupiają się na pielęgnacji twarzy i ciała - 25% odpowiedzi, zdrowo się odżywiają i stosują różne diety - 21% oraz przyjmują suplementy - 15%.

(fot. media.innovationpr.pl)

     Według 39% ankietowanych Polki uprawiają regularnie sport, bo mają świadomość, że ruch to podstawa zdrowia. Z kolei zdaniem 19% wynika to z przekonania, że uprawianie sportu jest modne. Według 22% Polki nie mają czasu na aktywność fizyczną, bo są zapracowane i zmęczone. Według co piątego respondenta uprawianie sportów jest dla kobiet w Polsce sposobem na obniżenie stresu.

     Co ciekawe, wielu respondentów postrzega kobiety w Polsce jako osoby, które lubią próbować sportów ekstremalnych. Zdaniem 35% panie są chętne, aby siadać za kierownicą sportowych, szybkich samochodów, ale także spróbować jazdy "off road". W opinii 28% kobiety chętnie także sprawdzają się w aktywnościach z adrenaliną w powietrzu, na przykład decydując się na skok na bungee. Zdaniem 19% kobiety chętnie uprawiają wodne, sporty ekstremalne, jak na przykład nurkowanie. Tylko 18% respondentów twierdzi, że sporty z zastrzykiem adrenaliny są zdecydowanie zbyt ekstremalną rozrywką dla kobiet.

(fot. media.innovationpr.pl)

Coraz więcej kobiet próbuje różnych aktywności związanych ze sportami ekstremalnymi w powietrzu, za kierownicą czy w wodzie. Polki z roku na rok są bardziej otwarte na uprawianie sportów wymagających większej sprawności fizycznej. Szukają także ciekawych i niestandardowych form spędzania czasu wyzwalających pozytywne emocje. Jeszcze kilka lat temu, panie głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, obecnie coraz częściej same chcą spróbować takich atrakcji, jak na przykład lot w tunelu aerodynamicznym czy jazda off road - komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

     Polkom nie jest łatwo wygospodarować czas wolny dla siebie. Według 37% jest to bardzo trudne, a zdaniem 28% jest to wykonalne sporadycznie. Nie dziwi więc fakt, że chcą atrakcyjnie spędzać czas wolny. Do ulubionych rozrywek Polek należą według ankietowanych: rozrywki kreatywne w postaci kursów i warsztatów - 29% odpowiedzi, rozrywki relaksacyjne, jak na przykład joga czy wizyta w SPA - 28% odpowiedzi, rozrywki z nutą adrenaliny - 26% odpowiedzi oraz sportowe, jak basen czy siłownia - 17% odpowiedzi.

(fot. media.innovationpr.pl)

     W sferze zawodowej, w opinii 48% uczestników badania, Polki są postrzegane jako osoby realizujące się zawodowo, dla których jest to ważny element życia. Do tej opinii przychyla się kolejnych 19% ankietowanych, ale podkreślając, że jest to domeną przede wszystkim singielek.

     Zdaniem respondentów współczesne Polki są rozrywkowe i chętnie próbują nowych aktywności, ale również przebojowe i przedsiębiorcze. Co piąty ankietowany postrzega je jako osoby dbające o siebie i swój rozwój. Zdaniem 17% respondentów Polki to domatorki lubiące ciszę i spokój.

     Współczesne Polki, jak pokazują wyniki badania są wciąż zabiegane, trudno im wygospodarować czas dla siebie, ale starają się uprawiać sporty dbając o zdrowie, a czas wolny chcą głównie spędzać kreatywnie i aktywnie.

red.   

Źródło: media.innovationpr.pl

(fot. media.innovationpr.pl)

Badanie sondażowe "Jak dbają o siebie Polki?" zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń w formie ankiety online na próbie 1215 respondentów w lutym 2022 roku.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ