Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Aż 66% Polaków dąży do nawiązywania bliskich relacji w pracy
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Aż 66% Polaków dąży do nawiązywania bliskich relacji w pracy

(fot. InterviewMe.pl)

2-03-2022

     Zdecydowana większość Polaków dąży do budowania bliskich relacji w pracy i dzięki nim pracuje wydajniej i czerpie większą przyjemność z wykonywanych obowiązków. Jednocześnie aż 61% polskich pracowników uważa, że pracodawcy nie dbają o odpowiednie zintegrowanie zatrudnionych. Oto wyniki najnowszego badania.

     Serwis kariery InterviewMe.pl przeprowadził badanie "Budowanie bliskich relacji w pracy w Polsce", w którym zapytano ponad 1300 respondentów o ich bliższe i dalsze relacje ze współpracownikami.

     W badaniu aż 2/3 Polaków przyznało, że dąży do budowania bliskich relacji w pracy, a 57% lubi większość swoich współpracowników. Warto też zwrócić uwagę na to, że ok. 80% badanych stwierdziło, że dzięki takim znajomościom czerpie większą przyjemność z wykonywanych obowiązków i pracuje wydajniej.

(fot. InterviewMe.pl)

     Zdecydowana większość z nas nawiązuje bliskie relacje w czasie wykonywania codziennych obowiązków w biurze oraz przerw w pracy (w sumie 64%). Bardzo istotne są również imprezy integracyjne (w ten sposób bliżej poznaje się 11% badanych). Niestety, aż 61% Polaków uważa, że pracodawcy nie dbają wystarczająco o zintegrowanie pracowników.

     Wojciech Martyński, ekspert kariery InterviewMe.pl i autor badania, komentuje jego wyniki w ten sposób: Wyraźnie widać, że dla Polaków znajomości, a nawet przyjaźnie nawiązywane w pracy, są niezwykle ważne. Aż 62% badanych przyznało bowiem, że ma bliskiego przyjaciela poznanego właśnie w ten sposób. Jeśli pracodawcy chcą, aby ich podwładni osiągali świetne wyniki, to muszą bardzo skrupulatnie dbać o relacje międzyludzkie.

     Okazuje się również, że firmowe biuro jest dobrym miejscem do nawiązywania jeszcze bliższych relacji. Aż 1/4 badanych przyznała, że miała romans w pracy, a 21% weszło w związek ze współpracownikiem (u 59% z nich przetrwał on do dzisiaj). Na dodatek 58% ankietowanych zna osobę, która wzięła ślub z partnerem poznanym w pracy.

(fot. InterviewMe.pl)

     Polacy najczęściej nawiązują romantyczne relacje z pracownikami innych działów oraz najbliższymi współpracownikami (po 15%). Jednocześnie aż 64% badanych uważa, że wchodzenie w związek z osobą z pracy jest ryzykowne (grozi np. zepsuciem atmosfery). Konsekwencji z tym związanych bardziej obawiają się kobiety - 70% przy 57% mężczyzn.

Z badania InterviewMe wynika, że Polacy dosyć rzadko spotykają się z poważnymi konsekwencjami wynikającymi z nawiązania romantycznej relacji ze współpracownikiem. Tylko 11% badanych przyznało, że było świadkiem wynikającego z tego zwolnienia. Nieco częściej romanse i związki psują atmosferę w pracy (15% wskazań). Pracodawcy powinni więc podchodzić do tego tematu z dużą empatią i ostrożnością, mając na uwadze to, jak ważne są dobre relacje między pracownikami - komentuje Marta Rojewska, ekspertka kariery InterviewMe.pl.

(fot. InterviewMe.pl)

W badaniu "Budowanie bliskich relacji w pracy w Polsce" znalazły się również inne interesujące wnioski. Oto niektóre z nich:
  • tylko 2% pracowników nawiązuje bliskie relacje poprzez komunikatory, takie jak Skype, Microsoft Teams czy Slack
  • około 7% związków między współpracownikami bardzo szybko się rozpada
  • tylko 6% Polaków miało w pracy romans z bezpośrednim przełożonym.
(fot. InterviewMe.pl)

Pełne wyniki badania "Budowanie bliskich relacji w pracy w Polsce" można znaleźć TUTAJ.

red.   

Źródło: InterviewMe.pl


InterviewMe.pl to popularny serwis kariery, który oferuje profesjonalny kreator CV i listu motywacyjnego, i z sukcesem rozwija międzynarodową markę Zety. InterviewMe i Zety to także popularne blogi o tematyce rekrutacji i kariery zawodowej, które przyciągają ponad 40 milionów czytelników z całego świata rocznie i są cytowane przez takie tytuły, jak Financial Times, Forbes i The Guardian.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ