Dzisiaj jest środa, 06 lipca 2022 r.   (187 dzień roku) ; imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Poczta Polska wygrywa konkurs filatelistyczny EUROPA 2021
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Poczta Polska wygrywa konkurs filatelistyczny EUROPA 2021

(źródło: media.poczta-polska.pl)

12-10-2021

     Złoty medal w konkursie EUROPA 2021 na najpiękniejszy znaczek pocztowy zdobył polski walor filatelistyczny przedstawiający rysia euroazjatyckiego. Tematem tegorocznej edycji były "Zwierzęta zagrożone wyginięciem".

     Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas zgromadzenia plenarnego PostEurop 6 października 2021 r. Znaczek autorstwa Bożydara Grozdewa z ciekawą grafiką rysia, wyprzedził na finiszu propozycje znaczków z Wysp Alandzkich z żabą moczarową i Ukrainy z niedźwiedziem brunatnym.

     Ryś okazał się zwierzęciem najczęściej przestawianym na konkursowych znaczkach operatorów zrzeszonych w PostEurop. Na prezentację tego drapieżnika zdecydowały się także: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Francja, Litwa i Hiszpania. Jednak to propozycja Poczty Polskiej z grafiką rysia, który zanika w wymownej postępującej eksplozji zagrożeń ekologicznych, spotkała się z uznaniem odbiorców.

- Złoty medal na arenie międzynarodowej w tak ważnym temacie społecznym i wśród tak znakomitej konkurencji napawa nas zrozumiałą dumą. Sukces ten jest namacalnym dowodem, że polska filatelistyka stanowi europejską czołówkę. Nasz projekt w sposób symboliczny ukazuje stan naszej planety, wyzwania, zagrożenia i najpilniejsze potrzeby w obszarze ekologii. Znaczki pocztowe to nie tylko nośniki tego ważnego przekazu, ale także małe dzieła sztuki o wartości kolekcjonerskiej i artystycznej. Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować autorowi znaczka, a także całemu sztabowi osób zaangażowanych w ten projekt - podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A.

     Warto zaznaczyć, że Bożydar Grozdew jest na stałe związany z Pocztą Polską, a tegoroczna emisja "EUROPA" weszła do obiegu 21 kwietnia 2021 r. Warstwa graficzna znaczka w czytelny sposób oddaje zagrożenie zaniknięcia tego gatunku. Znaczek w fazie projektowej był konsultowany z Polską Akademią Nauk.

     W roku 2021 po raz pierwszy laureatów wyłoniono w trzech oddzielnych panelach głosowania: od 9 maja 2021 do 9 września 2021 roku zbierano online głosy oddane przez internet w głosowaniu otwartym dla szerokiej publiczności śledzącej konkurs, równocześnie głosy oddawali przedstawiciele administracji pocztowych, czyli członków PostEurop, a następnie 29 września 2021 roku głosowali eksperci zasiadający w komisji jury. Podsumowanie punktacji ze wszystkich trzech paneli wyłoniło zdobywcę złotego medalu.

     To drugie zwycięstwo Poczty Polskiej w konkursie PostEurop. W ubiegłym roku polski operator narodowy wygrał w kategorii jury, proponując znaczek o tematyce "Dawne szlaki pocztowe". W 2018 roku wydawnictwo Poczty przedstawiające most w Tczewie zajęło II miejsce w głosowaniu internautów.

     W ramach współpracy europejskich administracji pocztowych od 1956 roku wydawane są specjalne znaczki serii EUROPA. Emisje o różnych tematach - pokazujących wspólne korzenie, kulturę, historię i wspólne cele narodów Europy - zawsze zawierają oficjalne logo EUROPA - znak towarowy stowarzyszenia publicznych administracji pocztowych PostEurop.

red.   

Źródło: media.poczta-polska.pl

(źródło: media.poczta-polska.pl)


idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
lipiec  8  piątek
lipiec  9  sobota
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ