Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Szafa od serca - klienci Galerii Carrefour wsparli potrzebujących
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Szafa od serca - klienci Galerii Carrefour wsparli potrzebujących

(fot. media.carrefour.pl)

8-06-2021

     Przez trzy majowe weekendy, w ramach akcji "szafa od serca", w 7 Galeriach Carrefour od Szczecina i Gdańska, przez Grudziądz, Chorzów, Białystok, po Jastrzębie-Zdrój i Zgorzelec, zbierana była używana odzież. Do specjalnych punktów w galeriach trafiło 14000 swetrów, kurtek, sukienek, koszulek, spodni i par butów. Po wyczyszczeniu i odświeżeniu trafią one do organizacji społecznych, które przekażą je potrzebującym.

     Przed pandemią liczba osób korzystających z pomocy społecznej w Polsce spadała. Problemy gospodarcze wywołane przez Covid-19 sprawiły, że znów więcej osób zgłasza się do ośrodków pomocy społecznej. Z raportu pt. "Wpływ pandemii COVID-19 na społeczeństwa Polski, Włoch, Francji i Niemiec" wynika, że około 1/3 Polaków deklaruje pogorszenie sytuacji materialnej. Stąd pomysł na zbiórkę odzieży w Galeriach Carrefour, która po wyczyszczeniu zostanie przekazana do magazynów Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz placówki Centrum Pomocy Samarytanin w Białymstoku.

- Każdy z nas ma w szafie dobre, często nowe rzeczy, do których się nie przekonał i ich nie nosi. Podarowanie im drugiego życia i wsparcie przy okazji osób potrzebujących to najlepszy sposób na rozstanie się z odzieżą, z której już nie korzystamy. Właśnie dlatego zachęcaliśmy naszych klientów do wzięcia udziału w akcji "szafa od serca" - mówi Ewa Karska, dyrektor działu galerii handlowych w Carrefour Polska. - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy postanowili podzielić się swoimi rzeczami, przynosząc do naszych galerii ponad 2 tony odzieży.

     W ramach podziękowania, osoby które oddały swoje rzeczy mogły liczyć na miłe niespodzianki. Galerie Carrefour przygotowały dla nich kupony zniżkowe i upominki: okolicznościową, ekologiczną torbę z logo akcji oraz karty przedpłacone na zakupy w centrach handlowych.

     Polacy zmienili podejście do przedmiotów używanych, przestali uważać, że korzystanie z rzeczy z "drugiej ręki" to wstyd. Najchętniej kupuje się nadal używane samochody, ale aż 43 proc. osób decyduje się na zakup używanych książek i ubrań. Jak wynika z badań ARC Rynek i Opinia oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju, połowa Polaków oddaje też używane przedmioty, których już nie potrzebuje, za darmo. Używane produkty przestały być czymś gorszym, zyskują zwolenników, nie tylko z powodu niższych cen. Coraz częściej liczy się nie samo posiadanie rzeczy, tylko skorzystanie z niej i oddanie dalej. To jednocześnie przeciwdziałanie marnotrawstwu i w konsekwencji zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

red.   

Źródło: media.carrefour.plidź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ