Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Planowanie wesela bez stresu? Przekonaj się, że to możliwe!
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Planowanie wesela bez stresu? Przekonaj się, że to możliwe!

(fot. Dwór Korona Karkonoszy)

1-05-2021

     Dla 96% par młodych planowanie wesela jest stresujące. Z jednej strony są pewni, że się kochają i chcą to obwieścić całemu światu, a już z pewnością najbliższym, których zaproszą na przyjęcie weselne. Z drugiej - obawiają się, że przygotowanie ich najważniejszej imprezy w życiu będzie kosztowne i czasochłonne. Do tego zwykle nie mają doświadczenia w planowaniu tego typu wydarzeń, a pomoc rodziny często wprowadza jeszcze więcej chaosu - mama radzi tradycyjny tort, teściowa z kolei coś absolutnie ekstrawaganckiego. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Weź głęboki oddech - dacie radę!

     Łatwo jest poczuć się przytłoczonym i zacząć nienawidzić całego tego procesu, jakim jest planowanie wesela. Jednak szkoda byłoby popaść we frustrację, ponieważ czas poświęcony na przygotowania do Waszego wielkiego dnia powinien być - i może być - szczęśliwym okresem dla Ciebie i Twojej drugiej połówki. Wiele par przechodziło przez to samo. Skorzystajcie z ich rad - planowanie wesela będzie łatwiejsze, jeśli wiecie, czego się spodziewać.

3 newralgiczne kwestie

     Co najczęściej spędza sen z oczu przyszłym małżonkom, jeśli chodzi o planowanie wesela? Najwyraźniej największym winowajcą jest tworzenie i trzymanie się budżetu. Tuż za tym idzie perfekcja ("wyglądać jak najlepiej i zorganizować wydarzenie godne Instagrama") oraz nieporozumienia z rodzicami, teściami, a nawet z przyszłym małżonkiem. W kwestii budżetu najlepiej od razu zweryfikować, czym dysponujecie. Spójrzcie na swoje finanse i ustalcie, jaką kwotę macie obecnie i ile możecie zaoszczędzić każdego miesiąca, aż do dnia wesela, jeśli macie za mało.

     Zweryfikujcie też listę gości. Być może okaże się, że z zakładanych 200, tak naprawdę zależy Wam na obecności 70. Kolejna kwestia - obsesja, że wszystko musi być perfekcyjnie. Czy naprawdę warto aż tak się tym przejmować? Działajcie z poczuciem, że robicie co w Waszej mocy, aby było idealnie. Jeśli jednak mimo wszystko coś pójdzie nie tak, jak planowaliście, to trudno. Tym bardziej, że nie na wszystko macie wpływ. Nie pozwólcie, aby drobne rzeczy - jak np. padający deszcz - popsuły Wam ten wyjątkowy dzień. Odsuńcie też na bok wszelkie rodzinne waśnie. Czymże jest wybór np. marki samochodu, wiozącego Was na wesele, wobec perspektywy spędzenia całego życia razem?

Załóżcie dziennik i korzystajcie z niego

     Planowanie wesela to okres, z którego większość chwil będziecie chcieli zachować we wspomnieniach. Wydarzy się także kilka frustrujących momentów, w których dobrze jest móc się wyładować, niekoniecznie na swoim partnerze. Dziennik czy planner, w którym będziecie mogli zapisywać wszystko, co dotyczy planowania ślubu, nie tylko pomoże Wam przetrwać ten czas. Będzie też bardzo cenną pamiątką z tego wyjątkowego okresu Waszego wspólnego życia. Jeśli wolicie bardziej "współczesne" narzędzia, rozważcie prowadzenie dziennika online lub założenie bloga ślubnego z perspektywy Jej i Jego.

Dajcie sobie pomóc

     Jesteście zbyt zajęci, aby naprawdę szczegółowo zaplanować swój ślub, lub najchętniej przyszlibyście na gotowe przyjęcie? Niczym się nie martwcie - niech ktoś inny zrobi to za Was. Powierzcie planowanie wesela specjalistom, np. z Dworu Korona Karkonoszy, którzy zorganizowali już ponad 750 wesel. - Całą uroczystość przygotowuje nasz zespół doradców ślubnych według indywidualnych potrzeb i marzeń każdej Młodej Pary. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych - realizujemy nawet najbardziej szalone weselne pomysły i zawsze z największym entuzjazmem podchodzimy do organizacji uroczystości. - tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej, ekspert z Dwór Korona Karkonoszy. Oczywiście jest mnóstwo drobiazgów, które składają się na planowanie wesela i to Wy macie ostatnie słowo - np. przy wybieraniu zaproszeń, własnych strojów itd. Ze wsparciem profesjonalistów, Wasz dzień z pewnością będzie niezapomniany i magiczny.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ