Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Kierunek - chorwackie słońce
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Kierunek - chorwackie słońce

(fot. infowire.pl)

16-04-2021

     Chorwacja od wielu lat jest ona celem wypoczynku Polaków. Już w czasach PRL urlop spędzany na słonecznym wybrzeżu Jugosławii był marzeniem każdego Polaka. I nie bez przyczyny. Chorwacja to nie tylko piękny kraj - to także przemili i gościnni mieszkańcy! Chorwaci, podobnie jak Polacy, są Słowianami i katolikami. Ich historia jest nie mniej burzliwa, co historia narodu polskiego.

     Dziś, analogicznie jak Polska, Chorwacja należy do NATO i Unii Europejskiej. W dodatku Polaków i Chorwatów nie dzielą żadne przykre doświadczenia na przestrzeni wieków. To, jak również wiele innych czynników sprawia, że Chorwaci i Polacy bardzo szybko znajdują wspólny język i z przyjemnością spędzają razem czas. Dlatego tak, jak Chorwaci są zawsze mile widziani w Polsce, tak i Polacy zawsze witani są w Chorwacji z otwartymi ramionami.

     Doskonale pokazują nam to liczby: od zakończenia wojny domowej w Jugosławii, z każdym rokiem końca XX wieku, zwiększała się liczba turystów z Polski. W roku 2000 zbliżyła się ona aż do 300 000, jednak w drugiej dekadzie XXI wieku nastąpił prawdziwy bum i w 2019 roku - ostatnim roku przed pandemią - wakacje w Chorwacji spędziło przeszło 900 000 Polaków! Mało kto wyjeżdża tylko na jeden dzień, zatem według statystyk my, Polacy, w 2019 roku wykupiliśmy w Chorwacji w sumie 5 860 815 noclegów! Brzmi to imponująco, prawda?

     Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią i lockdownami, na skutek których nasze możliwości wyjazdów wakacyjnych znacznie się skurczyły. A przecież niczego tak nie potrzebujemy, jak właśnie odpoczynku i słońca, które zapewnia nam relaks, zdrowie i odporność. Obecnie, w dobie pandemii, wiele osób obawia się nocowania w hotelach, hostelach czy prywatnych kwaterach. I trudno się dziwić - to często zbyt duże ryzyko. Tylko czy bezpieczne wakacje są teraz w ogóle możliwe? Oczywiście!

     Doskonałym rozwiązaniem jestvillsy.com - sprawdzony, ale całkowicie nowy na polskim rynku turystycznym serwis podróżniczy, dzięki któremu w bardzo prosty sposób zorganizujesz sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom bezpieczny, luksusowy, ale niedrogi wypoczynek w Chorwacji! Tylko tu znajdziesz najbogatszą i najlepszą cenowo ofertę rezerwacji i wynajmu domów wakacyjnych z basenami. Ale nie zwykłych domów... Któż z nas nie marzy o luksusowej willi nad morzem? W serwisie znajdziesz wyłącznie domy o najwyższym standardzie. Wille te posiadają pełne wyposażenie: kuchnię, sypialnie, jadalnię, kilka łazienek, pralnię, podwórko i taras, łącznie z pięknym widokiem z okien! W niektórych z oferowanych nieruchomości do dyspozycji gości znajdują się także sale gier, sauny, jacuzzi, grille i rowery dla miłośników aktywnego wypoczynku.

red.   

Źródło: infowire.plidź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ