Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Naprawić, czy kupić nowe?
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


Naprawić, czy kupić nowe?

(fot. nadesłane)

19-03-2021

     Aż 75% osób deklaruje, że w ich domach lub mieszkaniach znajduje się przedmiot, który wymaga naprawy lub montażu [źródło: raport Fixly "Usługi fachowców w Polsce", 2019 r.]. Jednocześnie nie każdy z nas posiada umiejętności i wiedzę, która pozwoli usunąć usterkę. Jakich fachowców najczęściej szukamy? I o czym należy pamiętać, jeśli decydujemy się jednak na samodzielną naprawę?

Polacy szukają fachowców

     W 2019 roku wśród najczęściej poszukiwanych specjalistów znalazł się hydraulik oraz fachowiec od naprawy sprzętu AGD i RTV. Statystycznie już co 5 z nas w ciągu roku zgłasza potrzebę skorzystania z usług tego rodzaju eksperta. Poszukujemy także tzw. złotych rączek oraz elektryków. Znaczna część osób wciąż decyduje się bowiem na naprawę sprzętu, a dopiero w kolejnym kroku na zakup nowego.

     Co ciekawe, w Japonii lub w Szwecji usunięcie awarii jest naturalną procedurą. Obywatele tych krajów decydują się na kupno nowych urządzeń, dopiero gdy naprawa faktycznie nie jest możliwa. Warto podkreślić, że w Szwecji weszło w życie prawo promujące naprawianie sprzętu elektronicznego. Zgodnie z nim obywatele naprawiający różne urządzenia mogą liczyć na refundację połowy kosztów i obniżkę VAT-u na wybrane usługi. To z kolei sprawia, że koszt naprawy jest niższy o jedną trzecią.

O czym należy pamiętać, samodzielnie naprawiając sprzęt?

Istnieją trzy bardzo ważne zasady, których należy przestrzegać, próbując dokonać jakiejkolwiek naprawy urządzenia samodzielnie:
  1. Zawsze upewnij się, że zasilanie elektryczne i / lub dopływ gazu do urządzenia jest odłączony przed dokonaniem jakichkolwiek napraw. Jeśli po naprawie włączysz zasilanie, aby sprawdzić swoją pracę, nie dotykaj urządzenia; po prostu włącz zasilanie i obserwuj sytuację.
  2. Jeśli części urządzenia są scalone ze sobą za pomocą śrub lub wkrętów prawdopodobnie można dokonać niezbędnych napraw samodzielnie. Jeśli jednak do połączenia ich użyto nitów lub spawów, nie próbuj samodzielnie naprawiać urządzenia. Skorzystaj z profesjonalnego serwisu sprzętów AGD.
  3. W większości przypadków zepsute lub wadliwie działające części urządzenia można wymienić na nowe. Należy jednak dobrać je pod kątem wymagań technicznych. W sytuacji, w której znalezienie dokładnego zamiennika jest niemożliwe, poszukaj podobnej części, lecz wcześniej dokładnie zapoznaj się z instrukcją montażu dodawaną przez producenta.

Bądźmy eko

     Na naprawę sprzętu warto popatrzeć także z punktu widzenia ekologii. Z raportu Clear It Waste wynika, że tylko 25% naszych rodaków wie, jak obchodzić się z elektroodpadami. Jednocześnie jak podaje Global E-Waste Monitor nadzorowany przez ONZ każdy z nas w 2019 roku wyprodukował aż 7 kg e-odpadów. Naprawa sprzętów to jedno z rozwiązań, które może wpłynąć na ten niechlubny wynik. W przypadku wystąpienia awarii wystarczy zgłosić się do sprawdzonego serwisu typu Quadra-Net, w którym fachowcy dokonają diagnozy, a następnie naprawy lodówki, telewizora lub innego sprzętu domowego.

red.   

Źródło: Commplace Sp. z o.o. Sp. k.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ