Dzisiaj jest poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   (185 dzień roku) ; imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / 54% Polaków wypala się zawodowo w pierwszych latach pracy
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl


54% Polaków wypala się zawodowo w pierwszych latach pracy

(fot. InterviewMe.pl)

10-03-2021

     Aż 71% Polaków przyznaje, że lubi swoją pracę, a 56% nie jest zmęczona wykonywaniem obowiązków zawodowych. Jeśli praca zaczyna być męcząca, 79% z nas podejmuje kroki, by ją zmienić. Najmniej zadowoleni ze swojej pracy (40%) są młodzi ludzie, w wieku poniżej 23 lat.

    Serwis kariery InterviewMe przeprowadził badanie "Czy Polacy doświadczają kryzysu zawodowego?", w którym zapytano 1205 respondentów o stosunek do wykonywanej przez nich pracy.

     Ankieta wykazała, że kryzys zawodowy dotyczy 56% Polaków i dopada przede wszystkim młodych pracowników, w wieku poniżej 23 lat (54% odpowiedzi). Zaledwie 7% ankietowanych zauważyło u siebie objawy kryzysu zawodowego po ukończeniu czterdziestego roku życia.

(fot. InterviewMe.pl)

     Ponad połowa ankietowanych Polaków doświadczyła już w swojej karierze kryzysu zawodowego, a mimo to ogromna większość respondentów twierdzi, że lubi swoją pracę. Młodzi ludzie mają wyraźnie problem z odnalezieniem się w życiu zawodowym, co może wynikać na przykład z różnic między ich oczekiwaniami a rzeczywistością pracy, w której funkcjonują. Jest to szczególnie wyraźne w przypadku respondentów z pokolenia Z, czyli pokolenia, które cechuje się dużą ostrożnością i dystansem do świata. - zauważa Marta Rojewska, autorka badania i ekspert kariery w serwisie InterviewMe.

Oto pozostałe wyniki analizy:

  1. Najczęstszymi przyczynami kryzysu zawodowego respondentów były: brak szans na wyższe zarobki (35% odpowiedzi), znudzenie pracą (34% odpowiedzi) i brak możliwości rozwoju (31%).
  2. Aż 42% respondentów twierdzi, że nie zazdrości innym lepiej płatnej pracy.
  3. Tylko 17% badanych stwierdziło, że niemożliwe jest wykonywanie tego samego rodzaju pracy przez całe życie.
  4. Blisko jedna piąta badanych (19%) znajduje więcej spełnienia w pracy niż w życiu prywatnym.
     Tkwienie w słabo płatnej i monotonnej pracy, bez perspektyw na dalszy rozwój jest demotywujące i zwiększa ryzyko doświadczenia kryzysu zawodowego. Zaskoczeniem jest jednak to, że dla ankietowanych wysokość zarobków okazała się praktycznie tak samo ważna, jak możliwość wykonywania ciekawej pracy. Zatem pieniądze to jednak nie wszystko. - zauważa Wojciech Martyński, ekspert kariery w InterviewMe.

Pełne wyniki badania "Czy Polacy doświadczają kryzysu zawodowego?" można znaleźć TUTAJ.

red.   

Źródło: InterviewMe.pl

(fot. InterviewMe.pl)

InterviewMe.pl to popularny serwis kariery, który oferuje profesjonalny kreator CV i listu motywacyjnego, i z sukcesem rozwija międzynarodową markę Zety. InterviewMe i Zety to także popularne blogi o tematyce rekrutacji i kariery zawodowej, które przyciągają ponad 40 milionów czytelników z całego świata rocznie i są cytowane przez takie tytuły, jak Financial Times, Forbes i The Guardian.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
lipiec  4  poniedziałek
lipiec  5  wtorek
lipiec  6  środa
lipiec  7  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ