facebook
Zamiast okolicznościowych prezentów pomaganie

    Dzisiaj jest niedziela, 20 września 2020 r.   (264 dzień roku) ; imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Zamiast okolicznościowych prezentów pomaganie
O G Ł O S Z E N I A


Zamiast okolicznościowych prezentów pomaganie

Iza i tymoteusz
(fot. Michał Szubert z Nofotonofun \ media.innovationpr.pl)

3-08-2020

     Coraz więcej osób zainspirowanych ruchem less waste nie tylko zaczyna ograniczać zakupy, ale także prosi najbliższych o wpłacanie drobnych kwot na wybrany cel charytatywny zamiast wręczania prezentów z różnych okazji. Rozwój konsumpcjonizmu na niespotykaną dotąd skalę i postępujące zniszczenia środowiska powodują, że część z nas zaczyna myśleć nad wprowadzeniem niewielkich nawet zmian w swoim życiu. Jak pokazują przykłady Fundacji Świętego Mikołaja możemy zamienić zbędne często przedmioty na realną pomoc dla potrzebujących. W ten sposób działamy nie tylko zgodnie z ideą less waste chroniąc środowisko, ale także działamy charytatywnie.

Ślub z dobroczynną wartością

     Ślub to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych momentów w życiu. Czas, w którym można podzielić się swoją radością z bliskimi i wkroczyć w nowy etap życia. Można także uczynić ten dzień jeszcze wspanialszym i wykorzystać go do działań dobroczynnych. Młoda Para zamiast otrzymania kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, może przeprowadzić w dniu swojego ślubu kwestę na cel charytatywny.

Od kilku lat realizujemy akcję Zaproś św. Mikołaja na swój ślub, zachęcając narzeczonych do kwestowania na rzecz naszej fundacji, która już od 20 lat nieprzerwanie pomaga dzieciom i młodzieży w potrzebie. Nowożeńcy mogą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi i zorganizować zbiórkę do specjalnej puszki. Aby wszystko się udało, warto wcześniej uprzedzić przyjaciół i rodzinę o planowanej zbiórce, najlepiej w zaproszeniu ślubnym - mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

     Takie działania jak zaplanowana kwesta dobroczynna na ślubie nie tylko pomagają innym, ale też stają się pięknym wspomnieniem. Zaproszeni goście często doceniają takie inicjatywy, ponieważ nie muszą poszukiwać odpowiednich upominków czy kwiatów dostosowanych do stylu i gustu młodej pary. Jest to dla gości duże ułatwienie, bo nie muszą przynosić do kościoła nieporęcznych bukietów, a poza tym większość osób chętnie wspomoże przy okazji szczytny cel.

Urodzinowa zbiórka online na rzecz potrzebujących

     Chcąc wesprzeć wybrany cel charytatywny można także zorganizować z okazji swoich urodzin internetową zbiórkę pieniędzy w mediach społecznościowych. Zbieranie funduszy za pośrednictwem Internetu staje się coraz bardziej popularne na całym świecie, a narzędzia udostępniane przez serwisy społecznościowe pozwalają nam w łatwy sposób wspierać podopiecznych różnych fundacji czy stowarzyszeń. Zakładając lub uczestnicząc w internetowej zbiórce charytatywnej, możemy skutecznie pomagać potrzebującym nie tylko wpłacając darowizny, ale także docierać z informacją o danej organizacji pozarządowej do szerszego grona użytkowników sieci.

     Zbiórkę pieniędzy można zorganizować nie tylko w dniu urodzin, ale ta okazja jest zdecydowanie idealnym momentem na zwrócenie uwagi znajomych, bo wielu napisze do nas na naszej tablicy na Facebooku, aby złożyć nam życzenia. Dzięki udostępnionym narzędziom, serwis krok po kroku pomoże nam rozpocząć zbiórkę pieniędzy i udzieli wskazówek pomocnych w osiągnięciu celu. Pokaże nam jak dołączyć znajomych do swojej inicjatywy. Aby uruchomić zbiórkę, nie trzeba podawać wrażliwych danych ani zastanawiać się co zrobić z zebranymi pieniędzmi, gdyż Facebook automatycznie przekaże zgromadzone środki na wskazany przez nas cel i organizację.

Urodzinowa zbiórka na Facebooku to świetna okazja, aby zaangażować bliskich i znajomych w działania charytatywne. Dajemy w ten sposób przykład, że warto pomagać i zachęcamy innych do pomagania potrzebującym. W zeszłym roku 12 osób z całej Polski zorganizowało swoje zbiórki na Facebooku na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja. Pieniądze pochodzące z tych zbiórek przeznaczyliśmy na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin w Polsce, dzieciom z Aleppo w Syrii i z Mariupola we wschodniej Ukrainie - komentuje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

     Każdy z nas może stać się twórcą internetowej zbiórki i wesprzeć wybraną organizację charytatywną. Potrzeba dosłownie chwili i kilku prostych kroków, aby sprawić komuś radość, pomóc w potrzebie, a czasem nawet uratować życie.

     Zamiast materialnych prezentów możemy wykorzystać ważne dla nas okazje w życiu, jak nasz ślub czy urodziny, aby zaangażować rodzinę, przyjaciół i znajomych w pomoc innym.

Natalia Chruścicka / mikolaj.org.pl   


Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program "Stypendia św. Mikołaja"). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
wrzesień  20  niedziela
wrzesień  21  poniedziałek
wrzesień  22  wtorek
wrzesień  23  środa
[17.00]   (Wieliczka)
spotkanie - "Niezwykła droga do Wieliczki sześciu górników z Miśni czyli przyjrzyjmy się pierwszorzędnym rzeźbom w porcelanie"
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ