facebook
Rekordowe obiekty z Europy i Świata znajdujące się w Polsce!

    Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r.   (85 dzień roku) ; imieniny: Dory, Olgi, Teodora    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Rekordowe obiekty z Europy i Świata znajdujące się w Polsce!
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Rekordowe obiekty z Europy i Świata znajdujące się w Polsce!

(fot. Park Rozrywki Zatorland)

Zator, 9-06-2018

     Najwyższa figura Papieża Jana Pawła II w Częstochowie, największy na świecie ruchomy dinozaur Argentynozaur w Zatorze... - to tylko nieliczne z rekordowych konstrukcji na Świecie znajdujących się w Polsce! Planujesz odbyć podroż do największej pustyni w Europie, a może Twoja pociecha marzy o zdjęciu z największym na świecie ruchomym dinozaurem? Aby to zrobić nie musisz organizować wycieczki poza granicami naszego kraju!

     Nie od dziś wiadomo, że parki rozrywki są idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Dla fanów prehistorycznych stworzeń małopolski Park Rozrywki Zatorland przygotował w sezonie 2018 coś wyjątkowego - najwyższą na świecie konstrukcję ruchomego dinozaura - Argentynozaura! Liczy on ponad 35 metrów długości oraz 9 metrów wysokości, stanowiąc rekordowy wynik na świecie dla tego typu obiektu. Kompleks rozrywkowy, który znajduje się w małopolskim Zatorze słynie nie tylko z gigantycznych konstrukcji dinozaurów. Zatorland oferuje fanom rozrywki niekończącą się zabawę w Lunaparku, miłośnikom przyrody wędrówkę po Parku Owadów, a fanom historii i literatury - podróż łodzią po malowniczym Parku Mitologii.

Park Ruchomych Dinozaurow Argentynozaur (fot. Park Rozrywki Zatorland)

     Dla zwolenników wyszukanej architektury w postaci najwyższych światowych pomników polecamy najpierw wybrać się do Częstochowy, gdzie czeka na wszystkich turystów najwyższa na świecie 14-metrowa figura Papieża Jana Pawła II znajdująca się na Złotej Górze. Przy zwiedzaniu stolicy kultu maryjnego warto wybrać się także do Klasztoru na Jasnej Górze, albo odwiedzić tamtejsze Muzeum Częstochowskie. Pozostając w temacie sakralnych rekordów, Polska ma na swoim koncie także inny światowy rekord Guinnesa - jest nim posąg Jezusa Chrystusa stojący przy Sanktuarium w Świebodzinie. Z kolei Góra Chełmiec, która była niegdyś miejscem rytualnych pogańskich obrzędów, może pochwalić się największym krzyżem w Europie, znajdującym się u jej szczytu.

     Kierując się z kolei nieco bardziej na północ i obierając jako swój wakacyjny kierunek Gdańsk, warto zatrzymać się przy konkatedralnej Bazylice Mariackiej, nazywanej "koroną Gdańska". Świątynia uznawana jest za najwyższą budowlę sakralną wykonaną z cegły w Europie, a jej wieżowce sięgają punktu widokowego na panoramę miasta i okoliczne miejscowości!

     Okazuje się ponadto, że największą pustynię w Europie znajdziemy w Polsce, ale nie jak mogłoby się wydawać, w jej północnej części, a południowej - dokładnie w okolicach Wyżyny Śląskiej oraz Olkuskiej. Pustynia Błędowska, bo tak nazywa się rekordowy obszar lotnych piasków w Europie, rozciąga się przez Błędów, gminę Klucze, granicząc z wsią Chechło. "Polska Sahara" jest idealnym terenem do pieszych i konnych wycieczek dla przyjezdnych w te miejsca turystów.

     No i na samym końcu naszej listy rekordowych obiektów w Polsce mamy coś również dla prawdziwych konsumpcjonistów. Mianowicie, dla odwiedzających Poznań i uwielbiających spędzać wolny czas na robieniu zakupów polecamy zatrzymać się w tamtejszym centrum handlowym. Kompleks "Posnania" ma do zaoferowania aż 100 tysięcy m2 powierzchni handlowej, co klasyfikuje ją jaką największą galerię handlową w Centralnej Europie!

     Planując zatem wypad do innego miasta, warto mieć na uwadze powyższe rekordowe atrakcje naszego kraju! Może któraś z powyższych propozycji trafiła właśnie na listę obowiązkowych miejsc do zwiedzenia?

Patrycja Sekuła   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
marzec  26  wtorek
[9.00 - 14.00]   (Proszowice - UGiM)
program "Czyste powietrze" - konsultacje indywidualne
marzec  27  środa
[17.00]   (Proszowice - UGiM)
program "Czyste powietrze" - spotkanie grupowe
marzec  28  czwartek
[10.00]   (Proszowice)
"Innowacje w uprawie warzyw" - szkolenie dla rolników
[15.00]   (Proszowice - CKiW)
program "Czyste powietrze" - spotkanie grupowe
marzec  29  piątek
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Peru to nie tylko Machu Picchu
[do 30 kwietnia]    (PiMBP Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ