facebook
Jak uczyć się języków obcych?

    Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r.   (53 dzień roku) ; imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Jak uczyć się języków obcych?
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Jak uczyć się języków obcych?

(fot. nadesłane)

4-10-2017

     Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to obecnie standard. Najchętniej wybieramy język angielski jako podstawowy język obcy, którego się uczymy. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że jest stosunkowo łatwy do nauczenia, wiele innych osób go zna i można się porozumieć nim niemalże na całym świecie. Angielski jest obecnie językiem biznesowym i jego dobra znajomość otwiera wiele drzwi do sukcesu. W jaki sposób najlepiej się go uczyć?

Czy nauka w szkole wystarczy?

     Obecnie nauka języków obcych rozpoczyna się już w szkole podstawowej. Wiele przedszkoli ma także już rozwinięte programy nauczania angielskiego, przystosowane do umiejętności małych dzieci. Co ciekawe, powstają również specjalne ośrodki nauki języków obcych dla niemowlaków. Jednak w przypadku tak małych dzieci takie zajęcia mają częściej formę zabawy z elementami przyswajania brzmienia angielskich słów. Pomaga to w późniejszej, szkolnej nauce języka.

     Jednak, czy nauka w szkole wystarczy, aby dobrze poznać zasady, jakie rządzą językiem obcym? Czy można na lekcjach dobrze opanować akcent i sposób wypowiadania się?

     Okazuje się, że na lekcjach szkolnych często można omówić jedynie podstawy zasad gramatycznych dotyczących języka obcego. Duża liczba dzieci w klasie często nie pozwala na poświęcenie każdemu z nich wystarczająco dużo czasu.

Zajęcia dodatkowe z języka obcego - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

     Właśnie z uwagi na to, że na zajęciach szkolnych często uczniowie mają szansę poznać jedynie podstawy rządzące językiem obcym, wiele osób decyduje się na zajęcia dodatkowe. Praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć kilka szkół języków obcych, które oferują dodatkowe zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wybierając miejsce do nauki angielskiego warto sprawdzić, czy zajęcia będą odbywały się z native speakerem, jak duże będą grupy i na jakich materiałach będą bazować osoby prowadzące zajęcia.

     Warto wybierać miejsca takie, w których kurs języka obcego będzie jak najlepiej dopasowany do umiejętności i możliwości językowych kursanta. Ciekawym przykładem miejsca, w którym można skorzystać z tego typu kursów jest Angloveille - pierwsza anglojęzyczna wioska w Polsce. Specyficzny sposób prowadzenia zajęć - systemem "1 na 1" z native speakerem pozwala na lepsze opanowanie mówionego języka. Kursy z reguły trwają około 70 godzin i są bardzo intensywne. Można zdecydować się na kurs prowadzony w kraju lub za granicą np. w Irlandii, Anglii czy na Malcie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych wyjątkowych kursów języka angielskiego wejdź na stronę https://angloville.pl/, gdzie przedstawiona jest pełna oferta na kursy oraz obozy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
luty  22  piątek
luty  23  sobota
luty  24  niedziela
[9.00]   (Proszowice)
Konferencja pszczelarska
luty  25  poniedziałek
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Dzień powszedni lasu
[styczeń-luty]    (MBP Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ