facebook
Zatorland - miejsce na wakacyjną przygodę Twojego dziecka

    Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r.   (85 dzień roku) ; imieniny: Dory, Olgi, Teodora    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Zatorland - miejsce na wakacyjną przygodę Twojego dziecka
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Zatorland - miejsce na wakacyjną przygodę Twojego dziecka

(fot. nadesłane)

Zator, 28-08-2017

     Wakacje to moment, w którym trzeba zaplanować dzieciom czas, aby nie trwoniły go przed telewizorem bądź grając w gry komputerowe. Wykorzystajcie ostatnie wakacyjne chwile na ciekawą formę rozrywki w Parku Zatorland, czyli największym Parku Ruchomych Dinozaurów w Polsce, położonym w pobliżu Wadowic i Oświęcimia, z dogodnym dojazdem z Krakowa, Katowic, Rzeszowa i okolic. To miejsce gwarantujące rodzinną atmosferę i niezapomniane przeżycia zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów.

     Odwiedzając Park, goście staną twarzą w twarz z dinozaurami, które do złudzenia przypominają te sprzed 300 milionów lat; zobaczą gigantyczną biedronkę, przeniosą się do mitologicznej Grecji, magicznej krainy baśni Andersena, a także wyszaleją na karuzelach w Lunaparku. Co ważne dla domowego budżetu, wszystkie atrakcje są w cenie biletu. Na terenie parku można spożyć szybki posiłek w Dino-gastronomi. Dostępna jest również baza noclegowa River Park, zatem można zatrzymać się tutaj na dłużej. Oprócz, docenionych przez odwiedzających, stałych atrakcji, Park rozrywki Zatorland wprowadził nowe niespodzianki, które dostarczą emocji nie tylko dzieciom, ale całej rodzinie. Wśród nich są między innymi: mini-gokarty, rowerki wodne oraz basen ze zdalnie sterowanymi łódkami.

W świecie dinozaurów

     Każdy kiedyś marzył o przygodzie w parku jurajskim z filmowego hitu Stevena Spielberga. Fantazję tę można spełnić w Zatorlandzie, w Parku Ruchomych Dinozaurów. Znajduje się tu przeszło 100 różnych, poruszających się i wydających niesamowite dźwięki, eksponatów.

     Główną atrakcją jest Tyrannosaurus Rex, dinozaur cieszący się największą popularnością wśród miłośników prehistorycznych gadów. Spotkamy również płaczącego Diplodoka oraz plującego wodą Dilofozaura, na którego trzeba szczególnie uważać, jeśli nie chce się zostać zmoczonym. Spacer po ścieżce edukacyjnej Zatorlandu, wijącej się między wiekowymi okazami drzew, daje uczucie przeniesienia się w przeszłość i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Na końcu dróżki znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym można obejrzeć kolekcję skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, ptaków, a także elementy szkieletów dinozaurów oraz jajka. Stała ekspozycja pokazuje procesy powstawania skał, minerałów i kamieni ozdobnych.

     Ponadto na terenie parku dzieci mogą wcielić się w rolę paleontologów i poszukać szkieletów dinozaurów lub wziąć udział w Warsztatach Młodego Paleontologa i odkrywać skamieniałości gadów za pomocą specjalistycznych narzędzi.

Mrówka wielkości człowieka

     Goście Parku Rozrywki Zatorland na własne oczy mogą ujrzeć gigantyczne okazy owadów, które naturalnie występują w mikroskopijnym rozmiarze. Na terenie Parku Owadów jest mnóstwo ogromnych figur: biedronki, żuka, konika polnego, muchy, larwy motyla, modliszki, mrówki czy skorpiona. Owady-giganty można podziwiać podczas spaceru po świeżym powietrzu, zbadać ich anatomię - dostrzec szczegóły budowy ich ciał, które na co dzień nam umykają. To doskonała rozrywka dla młodych pasjonatów - badaczy świata przyrody. Przy każdym eksponacie ustawione są tablice, informujące o ciekawostkach dotyczących prezentowanego gatunku. Co więcej, dzięki ekspozycji wypreparowanych owadów, pochodzących z dalekich zakątków świata, spełnimy marzenie o podróżach do egzotycznych krajów. Na ekspozycji znajdziemy okazy motyli, pająków i cykad, występujących m.in. w Tajlandii.

(fot. nadesłane)

     W okolicy Parku Owadów znajduje się "dom do góry nogami", gdzie, poza częścią mieszkalną, można zwiedzić też garaż a w nim... samochód umieszczony na suficie!

Boska przygoda

     Niecodzienna lekcja mitologicznej historii na malowniczym stawie? Tylko w Parku Mitologii. Pływające statuy greckich bogów, umieszczone na wodzie, goście Parku mogą podziwiać spacerując pomostem wzdłuż brzegów bądź skorzystać z wodnego tramwaju, by poczuć świeżą bryzę oraz z bliska obejrzą mitologicznych bogów i herosów. Wśród figur znajdują się, między innymi, miotający piorunami Zeus, waleczny Hektor, latający Dedal i Ikar oraz Perseusz, ratujący Andromedę przed morskim potworem. Zwiedzający mogą wejść do wnętrza konia trojańskiego lub sprawdzić swoje umiejętności nawigacyjne w labiryncie Minotaura. Miłośnikom antycznych budowli z pewnością spodoba się rekonstrukcja ruin świątyni Apollina z Delf. Po niezwykłej wyprawie do świata helleńskich wierzeń - goście mogą udać się do punktu gastronomicznego znajdującego się na terenie Parku. W tej części znajduje się również plac zabaw i park linowy.

Jak w bajce

     W sąsiedztwie Parku Dinozaurów jest lunapark, w którym działa kino 5D i autodrom. Umożliwia aktywne spędzenie czasu zjeżdżając na zjeżdżalniach, skacząc na trampolinach i kręcąc się na karuzelach. Znajdujący się tam basen ze zdalnie sterowanymi łódkami - przypadnie do gustu zarówno małym jak i dużym gościom. Park oferuje przejazdy na diabelskim młynie, karuzeli wiedeńskiej i karuzeli łańcuchowej.

     Figury ryb i innych wodnych stworzeń odwiedzający znajdą w Parku Bajek. Eksponaty prezentowane są w baśniowej scenerii przeniesionej prosto z książek autorstwa braci Grimm i Hansa Christiana Andersena Na ścieżkach parku można spotkać również ulubionych bohaterów z literatury dziecięcej. W domkach, w których "zamieszkali" niektórzy z nich, odtwarzane są bajki czytane przez znanych lektorów.

(fot. nadesłane)

     Park rozrywki Zatorland to atrakcja sama w sobie. Gwarantuje nie tylko bezpieczną zabawę i uśmiech na twarzy dziecka, ale także rozwija ciekawość do świata przyrody, historii i książek. Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu oraz różnorodność oferowanych przez Zatorland niespodzianek są zdecydowanymi atutami tego miejsca. Dodatkową zaletą Parku jest dobra lokalizacja i dogodny dojazd i, co najważniejsze, fakt, że wszystkie atrakcje są w cenie biletu.

     Jeżeli jeden dzień to dla Was za mało i macie ochotę na dalsze odkrywanie atrakcji Parku Zatorland - kolejnego dnia po wizycie macie możliwość powrotu za okazaniem tego samego biletu.

Twoje dziecko z pewnością przeżyje tu niezapomnianą wakacyjną przygodę!

Park Rozrywki Zatorland/www.zatorland.pl   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
marzec  26  wtorek
[9.00 - 14.00]   (Proszowice - UGiM)
program "Czyste powietrze" - konsultacje indywidualne
marzec  27  środa
[17.00]   (Proszowice - UGiM)
program "Czyste powietrze" - spotkanie grupowe
marzec  28  czwartek
[10.00]   (Proszowice)
"Innowacje w uprawie warzyw" - szkolenie dla rolników
[15.00]   (Proszowice - CKiW)
program "Czyste powietrze" - spotkanie grupowe
marzec  29  piątek
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Peru to nie tylko Machu Picchu
[do 30 kwietnia]    (PiMBP Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ