facebook
Bydgoszcz - atrakcje miasta najbardziej cenione przez turystów
Loading

    Dzisiaj jest wtorek, 16 stycznia 2018 r.   (16 dzień roku) ; imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / w szerszej perspektywie / Bydgoszcz - atrakcje miasta najbardziej cenione przez turystów
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKPBydgoszcz - atrakcje miasta najbardziej cenione przez turystów

(fot. pl.fotolia.com)

9-03-2017

     Gdyby zagraniczny turysta zapytał Was, które miasta lub regiony warto zobaczyć w Polsce, to jak brzmiałaby Wasza odpowiedź? Czy Bydgoszcz znalazłaby się na liście? Które miejsca zarekomendowalibyście jako szczególnie warte uwagi? Co roku najbardziej znany portal turystyczny na świecie, Trip Advisor, przyznaje wyróżnienia o nazwie "Travellers' Choice" (tłum.: "Wybór Podróżników"). Wiosną 2016 wśród 10 polskich miast ujęto właśnie Bydgoszcz, która zajęła miejsce 9, tuż przed Sopotem, który zamykał ranking. Jakie konkretne miejsca są najbardziej doceniane i lubiane przez podróżników z całego świata?

Bydgoskie "perełki"

     Wśród najbardziej charakterystycznych obiektów i miejsc, które otrzymały najwyższe noty od odwiedzających znalazły się między innymi: całe Stare Miasto oraz Stary Rynek. Wśród opinii użytkowników portalu znaleźć można zarówno zdania przyjezdnych, jak i mieszkańców. Ci drudzy często zwracają uwagę na "podniesienie walorów wizualnych" Starego Rynku poprzez renowację budynków. Turyści natomiast przede wszystkim doceniają ogromny wybór kafejek i pubów, co czyni to miejsce wręcz idealnym na zaplanowanie wieczoru.

     Kolejną perełką Bydgoszczy jest słynna Wieża Ciśnień - prawdziwa widokowa atrakcja miasta. Z tarasu widokowego wieży w pogodny dzień widać panoramę całego miasta. Niektórzy recenzenci polecają także zwiedzić ten zabytek podczas corocznej Nocy Muzeów, gdyż po zmierzchu oświetlenie wieży dodaje jej prawdziwie romantycznego i tajemniczego uroku.

     Podróżni z całego świata docenili także uroczą i malowniczą ulicę Mostową. Niektórzy co prawda twierdzą, że w obecnej odsłonie jest ona zbyt wąska, niemniej jednak większość poleca spacerek Mostową niezależnie od pory roku. Zwłaszcza, że wokół znajduje się mnóstwo knajpek i restauracji.

Atrakcyjne formy spędzenia czasu

     Prawie 150 użytkowników portalu Trip Advisor oceniło Wyspę Młyńską jako doskonałe miejsce właściwie dla każdego. Pary wybiorą się tutaj na romantyczny spacer, rodziny z dziećmi docenią świetnie wyposażony plac zabaw, a niemal każdy - niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego - poczuje tu potrzebę wyjęcia aparatu fotograficznego, lub chociażby smartfona, którym uwiecznić można ciekawostki architektoniczne, rzeźby oraz wszechobecną zieleń.

     Wśród wyróżnionych rzeźb absolutnym znakiem rozpoznawczym miasta okazał się "Przechodzący przez rzekę" - rzeźba przedstawiająca człowieka przechodzącego na linie na drugą stronę rzeki. Wielu patrząc na bydgoskiego "śmiałka" zastanawia "jak to możliwe, że utrzymuje on równowagę?". Twórcą tej pięknej rzeźby jest Jerzy Kędziora. Odsłonięto ją 1 maja 2014 roku, czyli z dniem wejścia Polski do Unii Europejskiej.

     Oferta turystyczna Bydgoszczy pełna jest też wszelakich muzeów. Exploseum, Muzeum Wojsk Lądowych czy Dom Leona Wyczółkowskiego to tylko niektóre z nich. Pierwsze miejsce w rankingu muzeów bydgoskich bezapelacyjnie zajmuje jednak Muzeum Mydła. W miejscu tym nie tylko zobaczymy kawałek historii przedstawiony w ciekawy i zabawny sposób, ale również zrobimy swoje własne mydło (atrakcja wliczona w cenę biletu). Warto się tam udać z rodziną lub znajomymi i mile spędzić czas.

Idealne miejsce na relaks

     Mówiąc o atrakcjach w Bydgoszczy i w okolicach nie sposób pominąć Myślęcinka. Można tam spędzić niemal cały dzień, relaksując się z najbliższymi. Jest to miejsce wprost stworzone dla dzieci, ze względu na park rozrywki, park dinozaurów czy ogród zoologiczny. Jednak jak wynika z opinii turystów, dorośli bawią się tutaj tak samo dobrze jak ich pociechy. Dodatkowo, można też tutaj swobodnie pobiegać albo pojeździć na rolkach czy rowerze. Wszystko to możliwe jest dzięki specjalnie wyznaczonym ścieżkom. Tego uroczego, zalesionego miejsca może nam pozazdrościć każde inne miasto w Polsce.

     Wspomniane wyżej miejsca i atrakcje to zaledwie wycinek wszystkich bydgoskich perełek wyróżnionych przez użytkowników najsłynniejszego turystycznego portalu. Z pewnością sami dodalibyście dużo więcej swoich ulubionych punktów Bydgoszczy do tego rankingu.

     A jeśli ciekawi Was pełna lista najbardziej cenionych przez turystów miast w Polsce, oto ona: Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Rzeszów, Poznań, Białystok, Zakopane, Bydgoszcz, Sopot. Czy kolejny ranking będzie wyglądał podobnie?

Artykuł napisany we współpracy z portalem http://www.multi-multi.pl/.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Jeżeli naprawdę kocham jakąś osobę, kocham wszystkich, kocham świat, kocham życie.
(Erich Fromm)
styczeń  16  wtorek
[18.00]   (Kraków)
Non violence czy śmierć wrogom Ojczyzny - spotkanie w KKW
styczeń  17  środa
styczeń  18  czwartek
styczeń  19  piątek
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Czechy oczami studentów
[do 28.02.2018]    (Proszowice)
Plan kolędy 2017/2018 w parafii Proszowice
[od 27.12.2017 do 31.01.2018]


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowickiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki; 2016 Internetowy Kurier Proszowski
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ