Dzisiaj jest czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   (223 dzień roku) ; imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / natura, ekologia / Razem dla planety - Godzina dla Ziemi WWF
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-08-11
USD 4,5206 -1,96%
EUR 4,6745 -0,83%
CHF 4,8134 -0,66%
GBP 5,5339 -0,78%
Wspierane przez Money.pl


Razem dla planety - Godzina dla Ziemi WWF

(fot. media.wwf.pl)
25-03-2022

     W ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30 zgasimy światło dla planety w ramach akcji GODZINA DLA ZIEMI WWF 2022. To nasz symboliczny gest w trosce o stan świata. Gest od 16 lat łączący ludzi na całym globie. Jednocześnie jesteśmy sercem z ofiarami wojny w Ukrainie, ich rodzinami i wszystkimi, którzy cierpią. Ziemię możemy skutecznie chronić tylko z ludźmi i dla ludzi.

Gasimy światło dla planety

     Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego - w tym roku jest to sobota, 26 marca, godzina 20:30 - cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.

     Do udziału w tej edycji zadeklarowało się już ponad 100 miast, obiektów i instytucji. Do Godziny dla Ziemi WWF dołączą takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Opole, Łódź, Poznań, Gdańsk czy Słupsk. Wygaszony zostanie m.in. Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, Pałac Prezydencki, Ministerstwo Finansów, Kancelarie Sejmu i Senatu, PGE Narodowy w Warszawie, Ergo Arena w Gdańsku, Teatr Wielki w Łodzi, Muzeum Częstochowskie, Ratusz w Świebodzinie, Sukiennice w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie, Bonarka City Center w Krakowie i Stary Browar w Poznaniu czy Uniwersytety i Politechniki w wielu miastach.

     W poprzednich latach w Polsce w akcji brało udział blisko 100 miast. Ciemności spowiły takie obiekty jak Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP.

     Jesteśmy jednak częścią większej całości. W wydarzeniu tym biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na całym świecie. W poprzednich edycjach na całym świecie aż 10?400 zabytków i pomników nie było oświetlonych przez 60 minut.

     Od lat Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta M. St. Warszawy i podobnie jest w tym roku.

Gasimy światła, włączamy chęć działania

Jeśli wierzysz, że rozwiązanie problemów środowiska naturalnego jest możliwe, gdy tylko zjednoczymy nasze działania, dołącz do Godziny dla Ziemi WWF i zgaś światło w swoim domu. Godzina dla Ziemi odbywa się po to, aby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi. Chcemy zmotywować ludzi do podjęcia działań na rzecz ratowania planety. Żeby coś zmienić, musimy przyjrzeć się naszym nawykom; od przedsiębiorców oczekiwać obliczenia swojego śladu węglowego, obniżenia go, a docelowo - neutralności klimatycznej; ale też rządy wszystkich krajów świata muszą podjąć decyzje na poziomie systemowym, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu.

Razem już 16 lat...

     Godzina dla Ziemi w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. W 2007 roku po raz pierwszy w Sydney w ponad 2 milionach domów wyłączono światło na godzinę. Od tego czasu z roku na rok akcja WWF nabiera rozmachu i rozlewa się na cały świat. Ziemia jest naszym domem, nie mamy innego. Dbanie o jej dobro to dbanie o nasze dobro.

W solidarności z Ukrainą

     Fundacja WWF Polska jest wstrząśnięta sytuacją w Ukrainie. Dlatego w tym roku w wyrazie solidarności z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy postanowiliśmy zrezygnować z przeprowadzenia dużej kampanii komunikacyjnej z okazji Godziny dla Ziemi WWF. Chcemy, by zgaszone na godzinę światła były wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę. Każda wojna to tragedia dla przyrody, której jesteśmy częścią.

red.   

Źródło: media.wwf.pl


WWF jest niezależną organizacją ochrony środowiska wspieraną przez ponad 35 milionów ludzi, której globalna sieć jest aktywna w niemal 100 krajach. Naszą misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą poprzez ochronę światowej różnorodności biologicznej, zrównoważone wykorzystanie zasobów odnawialnych oraz ograniczenie zanieczyszczenia i marnotrawstwa.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
sierpień  11  czwartek
sierpień  12  piątek
sierpień  13  sobota
[16.00]   (Słomniki)
Wakacyjne Pikniki na Wolności!
sierpień  14  niedziela
[12.00]   (Posiłów, Ostrów)
Dożynki gminy Proszowice
[...]   (Proszowice)
Święto Ludzi Gór - wyprawa na Turbacz
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ