facebook
Apele o środki na wymianę kotłów CO

    Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r.   (98 dzień roku) ; imieniny: Donata, Herminy, Rufina Ś. Dzień Zdrowia    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / natura, ekologia / Apele o środki na wymianę kotłów CO
O G Ł O S Z E N I A


Apele o środki na wymianę kotłów CO

(fot. Arkadiusz Fularski)

Proszowice, 10-03-2018

     Pod patronatem władz wojewódzkich oraz samorządowych władz powiatowych i miejskich w Szkole Podstawowej nr 1 w Proszowicach i w sołectwie Opatkowice odbyły się tegoroczne XII. Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej.

     Jeden z głównych współorganizatorów tegorocznego Święta, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 w Proszowicach zaprezentowała się bardzo profesjonalnie poprzez spektakle słowno-muzyczno-ekologiczne prezentując ciekawe przesłanie dla dorosłych o potrzebie ochrony posiadanych zasobów przyrodniczych.

- Wszyscy wiemy, że musimy dbać o ochronę środowiska naturalnego. Ale bez pomocy finansowej niewiele zdziałamy. Dlatego zwracam się do obecnego dzisiaj wśród nas pana marszałka Wojciecha Kozaka oraz władz miejsko-gminnych o zwiększenie nakładów na dotację do wymiany pieców w naszych domowych kotłowniach. To jest prosta droga do zdrowszego powietrza w naszym rejonie - mówiła Bernadeta Gruszka dyrektor SP Nr1 w Proszowicach.

     Dwudniowa edycja tegorocznego Święta Wierzby Głowiastej nie odbiegała programem od lat poprzednich. Nie zabrakło wykładów, konferencji, konkursów ekologicznych. Wręczane były budki lęgowe dla ptaków, karmniki, książki traktujące o ekologii i albumy przyrodnicze.

(fot. Arkadiusz Fularski)

- Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej to bardzo cenna inicjatywa. Warto ją kontynuować i wspierać. Gratuluję organizatorom profesjonalizmu - powiedziała obecna na Dniach Barbara Gacek wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Proszowickiego, która ufundowała też nagrody dla młodzieży.

     Działania ekologiczne popierają również inni mieszkańcy miasta Proszowice. - Zobaczmy rano czy wieczorem co leci z kominów w naszych domach. Potrzebne są o wiele większe środki wojewódzkie i miejskie na wymianę starych kotłów na nowe ekologiczne. Bez solidnego dofinansowania do wymiany kotłów nie ma co marzyć o ekologii czy lepszym powietrzu w naszym mieście. Musimy o to wszyscy walczyć. Musimy głośno i odważnie o tym mówić - powiedziała nam Aleksandra Filipowska z Proszowic.

     Współorganizatorami tegorocznego Święta Wierzby Głowiastej było sołectwo Opatkowice w Gminie Proszowice. Zaangażowanie miejscowego OSP, jak również KGW Opatkowice zasługuje na najwyższe uznanie i podziękowanie.

Arkadiusz Fularski   

fot. Arkadiusz Fularski
zdjęcia 9-10.03.2018   publikacja: 10-03-2018



idź do góry powrót


 POMOC! - GiM Proszowice  
pomoc w zakupach
OSP p. Wojciech Dzikowski
tel. 515 423 607

drobna pomoc finansowa
GOPS Proszowice
tel. 537-507-659

koordynacja, informacja
UGiM Proszowice
tel. 12 386 41 30 do 13.00
 warto pomyśleć?  
Ból to słabość opuszczająca twoje ciało.
(mądrość ludowa)
kwiecień  7  wtorek
kwiecień  8  środa
kwiecień  9  czwartek
kwiecień  10  piątek
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa]   "Południe Francji w obiektywie Zofii Zalewskiej"
[do 30 kwietnia 2020]    (PiMBP Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ