Dzisiaj jest czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   (223 dzień roku) ; imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / natura, ekologia / Apele o środki na wymianę kotłów CO
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-08-11
USD 4,5206 -1,96%
EUR 4,6745 -0,83%
CHF 4,8134 -0,66%
GBP 5,5339 -0,78%
Wspierane przez Money.pl


Apele o środki na wymianę kotłów CO

(fot. Arkadiusz Fularski)

Proszowice, 10-03-2018

     Pod patronatem władz wojewódzkich oraz samorządowych władz powiatowych i miejskich w Szkole Podstawowej nr 1 w Proszowicach i w sołectwie Opatkowice odbyły się tegoroczne XII. Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej.

     Jeden z głównych współorganizatorów tegorocznego Święta, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 w Proszowicach zaprezentowała się bardzo profesjonalnie poprzez spektakle słowno-muzyczno-ekologiczne prezentując ciekawe przesłanie dla dorosłych o potrzebie ochrony posiadanych zasobów przyrodniczych.

- Wszyscy wiemy, że musimy dbać o ochronę środowiska naturalnego. Ale bez pomocy finansowej niewiele zdziałamy. Dlatego zwracam się do obecnego dzisiaj wśród nas pana marszałka Wojciecha Kozaka oraz władz miejsko-gminnych o zwiększenie nakładów na dotację do wymiany pieców w naszych domowych kotłowniach. To jest prosta droga do zdrowszego powietrza w naszym rejonie - mówiła Bernadeta Gruszka dyrektor SP Nr1 w Proszowicach.

     Dwudniowa edycja tegorocznego Święta Wierzby Głowiastej nie odbiegała programem od lat poprzednich. Nie zabrakło wykładów, konferencji, konkursów ekologicznych. Wręczane były budki lęgowe dla ptaków, karmniki, książki traktujące o ekologii i albumy przyrodnicze.

(fot. Arkadiusz Fularski)

- Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej to bardzo cenna inicjatywa. Warto ją kontynuować i wspierać. Gratuluję organizatorom profesjonalizmu - powiedziała obecna na Dniach Barbara Gacek wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Proszowickiego, która ufundowała też nagrody dla młodzieży.

     Działania ekologiczne popierają również inni mieszkańcy miasta Proszowice. - Zobaczmy rano czy wieczorem co leci z kominów w naszych domach. Potrzebne są o wiele większe środki wojewódzkie i miejskie na wymianę starych kotłów na nowe ekologiczne. Bez solidnego dofinansowania do wymiany kotłów nie ma co marzyć o ekologii czy lepszym powietrzu w naszym mieście. Musimy o to wszyscy walczyć. Musimy głośno i odważnie o tym mówić - powiedziała nam Aleksandra Filipowska z Proszowic.

     Współorganizatorami tegorocznego Święta Wierzby Głowiastej było sołectwo Opatkowice w Gminie Proszowice. Zaangażowanie miejscowego OSP, jak również KGW Opatkowice zasługuje na najwyższe uznanie i podziękowanie.

Arkadiusz Fularski   

fot. Arkadiusz Fularski
zdjęcia 9-10.03.2018   publikacja: 10-03-2018idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
sierpień  11  czwartek
sierpień  12  piątek
sierpień  13  sobota
[16.00]   (Słomniki)
Wakacyjne Pikniki na Wolności!
sierpień  14  niedziela
[12.00]   (Posiłów, Ostrów)
Dożynki gminy Proszowice
[...]   (Proszowice)
Święto Ludzi Gór - wyprawa na Turbacz
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ