facebook
Przyłbice dla szpitala w Proszowicach

    Dzisiaj jest wtorek, 20 października 2020 r.   (294 dzień roku) ; imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 | 
 nasze zdrowie 
 |   bezpieczeństwo   |   gospodarka regionu   |   życie parafii   |   zza drzwi urzędów   |   wieści gminne   | 

serwis IKP / sprawy mieszkańców ZP / nasze zdrowie / Przyłbice dla szpitala w Proszowicach
O G Ł O S Z E N I A


Przyłbice dla szpitala w Proszowicach

(fot. PCPR w Proszowicach)

Proszowice, 14-05-2020

     W środę 13 maja 2020 r. do Szpitala Powiatowego w Proszowicach dotarło 3.000 szt. profesjonalnych przyłbic. Firmą, która podarowała przyłbice jest LAMELA - członek Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Dostawa została przeprowadzona w ramach charytatywnej akcji "Przyłbice dla polskich szpitali", prowadzonej przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

     Pod koniec kwietnia z inicjatywą i informacją o możliwości pozyskania nieodpłatnego 3.000 szt. profesjonalnych przyłbic wystąpiła dr Anna Lisiewicz, ginekolog ze Szpitala w Proszowicach wraz z położną Aleksandra Filipowską.

     Koordynację działań Starosta Proszowicki powierzył Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach. PCPR wspólnie z Sekretariatem Dyrektora Szpitala w Proszowicach oraz Działem Technicznym Szpitala doprowadził do szczęśliwego finału. Odbiór koordynowały Panie Sylwia Nowak i Anna Maj z SP ZOZ w Proszowicach. Poniżej szersza informacja o akcji "Przyłbice dla polskich szpitali", prowadzonej przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

PCPR w Proszowicach   


Prawie 0,5 miliona przyłbic ochronnych wspomogło polskie szpitale dzięki firmom z branży tworzyw sztucznych!

Akcja charytatywnej pomocy dla polskich placówek medycznych cały czas trwa. Do tej pory udało się wyprodukować i nieodpłatnie przekazać 470 tysięcy sztuk samych przyłbic ochronnych, a dodatkowo także innych produktów plastikowych, jak kubki, miseczki, sztućce, folie, worki i inne materiały niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania szpitali i pracowników medycznych. Taka skala pomocy mówi sama za siebie.

Liczba placówek, do których trafiła pomoc już tydzień temu przekroczyła setkę. W ramach akcji "Przyłbice dla polskich szpitali", prowadzonej przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych i inne firmy z branży, pomoc otrzymały placówki medyczne położone m.in. w takich miejscowościach, jak Toruń, Krotoszyn, Wąbrzeźno, Grudziądz, Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Gdynia, Słupsk, Tychy, Hajnówka, Inowrocław, Tczew, Rzeszów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nowa Dęba, Nałęczów, Lublin, Jasło, Łódź, Pruszków, Raszyn, Sandomierz, Wadowice, Gorlice, Kraków, Ostrołęka, Katowice czy Tarnów.

- Akcja firm z naszej branży ma charakter masowy, zaś liczba prawie pół miliona dostarczonych przyłbic robi ogromne wrażenie, sam Związek jest wymieniany wśród największych darczyńców w czasie pandemii koronawirusa. Chodzi o zdrowie nas wszystkich, a używający naszych produktów lekarze i pielęgniarki są obecnie najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo związane z COVID-19. Tym bardziej cieszymy się, że tworzywa, które ostatnio były poddawane nieustannej krytyce pokazują zalety wynikające z ich stosowania. Bo tworzywa sztuczne mają służyć nam wszystkim, a odpowiednio segregowane i przetwarzane nie stanowią zagrożenia dla środowiska i ludzi - powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

PZPTS zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, a tym samym jest jedną z największych tego typu organizacji w Polsce. Związek reprezentuje branżę wobec administracji państwowej oraz jest głosem polskich przetwórców w Brukseli, wiele uwagi i energii poświęcając tematyce poprawy zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych. Promuje także dobrowolne inicjatywy branży w drodze do ograniczenia wpływu tworzyw sztucznych i ich odpadów na środowisko naturalne. PZPTS to ważny głos na arenie polskiej i międzynarodowej, a dzięki podjętym przez władze związku inicjatywom, do dzisiaj powstało wiele ważnych dokumentów, usprawniających prace całej branży.

Dzisiaj tworzywa sztuczne są nam szczególnie potrzebne ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku lekarstw, środków higienicznych czy żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo i konieczność częstszych zakupów.

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM!

Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do odpowiednich pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi i wykorzystać ponownie jako surowce do produkcji. (#nieśmiećplastikiem)idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Prawdziwej wdzięczności nie można wyrazić słowami .
(Goethe)
październik  20  wtorek
październik  21  środa
październik  22  czwartek
październik  23  piątek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ