Chodzenie bez bólu

(fot. Paulina Meres)

Proszowice, 13-05-2019

     We wtorek 7 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Proszowice, odbyły się wykłady podologiczne pt "Chodzenie bez bólu", które zorganizowane zostały przez burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego.

     Podczas spotkania, w którym udział wzięli: lekarz z centrum leczenia bólu i ran AZ MED Kraków - Aneta Zymon, podolog - Anna Nowak oraz fizjoterapeuta z Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Proszowicach - Adrian Karasiewicz, mieszkańcy mogli dowiedzieć się nieco o budowie stopy, prawidłowym doborze obuwia, o oddziaływaniu różnych czynników na stopę, a także o tym w jaki sposób należy dbać o stopy. Każdy z prowadzących podczas swojego przemówienia poruszał najważniejsze kwestie swojej specjalizacji, tak aby przekazać odbiorcom jak najwięcej informacji. Po zakończonej części oficjalnej, mieszkańcy mieli możliwość porozmawiać z prowadzącymi na osobności, aby zasięgnąć porady. W wykładach szczególną frekwencją wykazali się seniorzy z gminy Proszowice, którzy na spotkanie przybyli w licznym gronie. Z zadowoleniem przyjęli przedstawione sposoby oraz metody leczenia i profilaktyki z zakresu podologii.

(fot. Paulina Meres)

     Odciski, modzele, wrastające paznokcie, ból nie pozwalający na normalne funkcjonowanie to tylko niektóre z dolegliwości z jakim przychodzi zmierzyć się na co dzień. Często bagatelizowane mogą przerodzić się w znacznie poważniejsze schorzenia, dlatego też w dniach 13-17.05.2019 mieszkańcy gminy, którzy nie uczestniczyli w wykładach, mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji podologicznych, odbywających się w Proszowicach pod adresem: ulica 3 Maja 102. Konsultacje prowadzi mgr Patrycja Nowak.

     Obecny na spotkaniu zastępca burmistrza Zbigniew Nowak zapewnił zebranych uczestników, że zdrowie seniorów leży głęboko na sercu władzom gminy i tego typu spotkania będą kontynuowane.

Paulina Meres   

(fot. Paulina Meres)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/zdrowie/20190513chodzic/art.php