Dzień Matki z poezją i pszczołami

(fot. Arkadiusz Fularski)

Książnice Małe, 25-05-2023

     Stowarzyszenie BARTOSZ, Nowobrzeskie Koło Pszczelarzy, Szkoła Podstawowa w Mniszowie zorganizowali w gościnnych progach Dziennego Domu Seniora w Książnicach Małych Dzień Matki połączony z recytowaniem wierszy, słuchaniem muzyki, oglądaniem pracy pszczół i degustacją miodu.

- Po dwóch wieczorach z poezją zorganizowanych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach postanowiliśmy umilić czas uczestnikom Domu Seniora w Książnicach Małych w gminie Koszce - mówi Stanisław Piątek członek Stowarzyszenia BARTOSZ, a zarazem skarbnik Nowobrzeskiego Koła Pszczelarzy.

     Tym razem pan Stanisław, jako reżyser spotkania postanowił zorganizować popołudnie z poezją z okazji Dnia Matki. Spotkanie rozpoczęto wysłuchaniem pięknej chwytającej za serce pieśni maryjnej "Chwalcie łąki umajone" w wykonaniu, a jakże Sławy Przybylskiej. Następnie swoje wiersze recytował Jacek Fidala.

     Poezja lubianego poety z Mniszowa Kolonii przeplatana była piosenkami w wykonaniu uczennicy szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Mniszowie Martyny Siwek, która zaśpiewała m.in. "Do Ciebie Mamo" Wioletty Willas, "Cudownych rodziców mam" Urszuli Sipińskiej, "Radość najpiękniejszych lat" Anny Jantar oraz utwór z filmu "Pocahontas" Judy Kuhn "Colour of the wind". Młoda artystka ze szkoły w Mniszowie zachwyciła talentem i wzruszyła zebranych do łez. Martynce towarzyszyły nauczycielki z Mniszowa, panie Elżbieta Janik, Irena Kowal, jak również mama i dziadek. Nie zabrakło też piosenki "Nie ma jak u Mamy" Wojciecha Młynarskiego.

     Pan Stanisław Piątek to nie tylko wielbiciel pięknych piosenek i wierszy, ale również jeden z najbardziej rozpoznawalnych pszczelarzy w Małopolsce. Nie mogło więc zabraknąć degustacji tegorocznego miodu, podawanego zebranym przez panie Łucję Kułas i Annę Piątek. Dodatkową atrakcją było oglądanie na żywo pracy kilkuset pszczół w szklanym ulu.

- Jesteśmy wszyscy zauroczeni spotkaniem z poezją i piękną muzyką, jakie zafundowali nam drodzy goście. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak wzruszające chwile. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się częściej u nas - powiedziała nam Edyta Sędek - Cisak dyrektor Dziennego Domu Seniora w Książnicach Małych.

     O tym, że popołudnie z poezją cieszyło się dużym zainteresowaniem świadczyć może też obecność przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszycach, pani wiceburmistrz Koszyc, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koszycach i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Przemykowa.

Arkadiusz Fularski   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/wiesci/20230525zpoezjai/art.php