Wsie z powiatu proszowickiego, znowu wśród najlepszych

Bolów - fragment urokliwego, pobliskiego lasku (fot. Mateusz Gajda)

Bolów, 9-07-2018

     Bolów oraz Książnice Małe zostały laureatami zakończonej niedawno II edycji konkursu "Niezwykła Małopolska Wieś 2018". W nagrodę, mieszkańcy otrzymają odpowiednio 40 000 i 20 000 zł do rozdysponowania na rzecz dalszego rozwoju wsi. To nie pierwszy raz, kiedy reprezentanci naszego regionu zostają wyróżnieni spośród innych małopolskich wsi.

     Organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego konkurs, ma za zadanie wyróżnić przede wszystkim wsie, które nie tylko zachwycają swoim pięknem i naturalnością, ale też podejmują inicjatywy lokalne i nie boją się zmian.

     Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: "Piękna Małopolska Wieś", oraz "Nowatorska Małopolska Wieś". To właśnie w tej pierwszej kategorii wśród laureatów znalazły się wsie z powiatu proszowickiego. Bolów z gminy Pałecznica, zajął trzecie miejsce ex aequo z położonymi w gminie Wolbrom Wierzchowiskami. Książnice Małe (gm. Koszyce) uzyskały wyróżnienie.

     Przypomnijmy, że przed rokiem wyniki były jeszcze lepsze. Ostrów (gm. Proszowice), zwyciężył w kategorii "Piękna Małopolska Wieś", a Pałecznica znalazła się na drugim stopniu podium w kategorii "Nowatorska Małopolska Wieś".

Nie pozostaje mi nic jak tylko, pogratulować mieszkańcom i liczyć, że w kolejnych edycjach, nasi przedstawiciele będą się plasowali dalej w czołówce konkursu.

Mateusz Gajda   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/wiesci/20180709wsie/art.php