Awaria sieci wodociągowej!

(fot. zbiory IKP)

Proszowice, 18-04-2017

     W dniu 17 kwietnia wystąpił duży awaryjny wyciek wody z sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki. Z uwagi na zagrożenie brakiem wody dla znacznej części gminy zamknięto część rurociągów wody w rejonie Rynku, ulicy Kościuszki, Kosynierów, Źródlanej. Wody będą pozbawione także Jazdowiczki.

     Trwają poszukiwania miejsca awarii - woda wypływa przez ciągi rur osłonowych. W Jazdowiczkach w pobliżu posesji nr 13 (koło przepompowni ścieków) ustawiono cysterną z woda pitną do dyspozycji mieszkańców.

     W przypadku awarii sieci wodociągowej wodę można pobrać ze zdrojów ulicznych zainstalowanych przy skrzyżowaniu ulic Ojca Rafała i Królewskiej oraz przy ulicy Zamkowej (od strony ul. 3 Maja).

     Prosimy o pomoc poprzez przekazywanie informacji o zauważonych wyciekach wody z sieci wodociągowej bądź ich objawach. Prosimy o zgłaszanie zauważonych nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

     Informujemy, że po okresowym wstrzymaniu dostawy wody (awarii) i późniejszym uruchamianiu sieci, jest możliwy krótkotrwały wzrost mętności wody w przyłączach jako skutek wymywania osadów z rurociągów sieci - duże prędkości przepływu wody przy płukaniu rurociągów.

red.   

Źródło: UGiM Proszowice

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/wiesci/20170418awaria/art.php