Apel o pomoc w pozyskiwaniu kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenia rodzinnego domu dziecka

(fot. źródła)

Proszowice, 19-05-2023

Szanowni Państwo

W ostatnich miesiącach w Powiecie Proszowickim zwiększa się liczba dzieci, które na podstawie Postanowień Sądu, kierowane są do pieczy zastępczej. Dla naszego Powiatu niezmiernie ważnym jest aby dzieci te nie musiały być umieszczane w pieczy zastępczej poza terenem naszego powiatu, aby mogły mieszkać tu wśród swoich bliskich, a także utrzymywać kontakt z rodzinami biologicznymi.

Nie ulega wątpliwości, iż środowisko rodzinne jest najlepszym miejscem do prawidłowego i harmonijnego rozwoju dziecka, a właśnie rodzina zastępcza czy też rodzinny dom dziecka stanowi takie miejsce.

Tymczasem liczba kandydatów do pełnienia tej funkcji jest znikoma.

Mając powyższe na uwadze, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej pilnie poszukuje KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ ZAWODOWEJ, RODZINY ZASTĘPCZEJ NIEZAWODOWEJ ORAZ PROWADZENIA RODZINNEGO DOMU DZIECKA.

Jeżeli w głębi serca czują Państwo, że chcą zostać rodziną zastępczą, ale pojawiają się pewne wątpliwości bądź chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, PCPR w Proszowicach serdecznie zaprasza do kontaktu telefonicznego bądź do siedziby naszej jednostki.


Organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Proszowicach
ul. 3-go Maja 72, 32-100 Proszowice
tel.: 517 847 661, 12 386 29 60
e-mail: pcpr@pcpr.proszowice.pl


PCPR w Proszowicach   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/urzedy/20230519pcpr_apel/art.php