Torba ratownictwa przedmedycznego R1 dla OSP Stogniowice

(fot. Marek Synowiec)

Proszowice, 25-09-2021

     21 września 2021 r. Kierownik KRUS w Proszowicach dh Zbigniew Grzyb, w imieniu Dyrektor OR KRUS w Krakowie dr Justyny Kosecka wraz życzeniami od Pani Dyrektor, przekazał strażakom ochotnikom torbę ratownictwa przedmedycznego. Otrzymali ją strażacy z z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stogniowicach, z gminy Proszowice. Z rąk Kierownika PTPR torbę odebrał Prezes OSP w Stogniowicach dh Zbigniew Błaut.

     Przy wręczaniu obecny był poseł na Sejm RP Nobert Kaczmarczyk. Parlamentarzysta, który od początku wspiera jednostkę, oprócz swoich życzeń, przekazał również życzenia od Grzegorza Pudy, ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Minister zainteresował się OSP w Stogniowicach, ponieważ jest to nowopowstała jednostka, założona dopiero w roku 2020, ale licząca już 39 druhen i druhów, z której kilka osób zostało przeszkolonych i zdobyło odpowiednie kwalifikacje strażackie, więc teraz kompletują odpowiedni sprzęt. Zatem torba R1, jest takim swoistym pierwszorocznicowym wianem dla druhen i druhów na nową społeczną drogę w ratowaniu zdrowia i życia ludzi, oraz ich dobytku.

     Przy odbiorze torby sanitarnej asystowali również: sołtys wsi dh Klaudia Rojewska oraz członkowie Zarządu OSP dh Maciej Obrzud oraz dh Damian Skalski oraz Marek Synowiec z KRUS w Proszowicach. Spełniając osobistą prośbę p. Stanisława Gibały, z-cy dyrektora OR KRUS w Krakowie, kierownik KRUS w Proszowicach w Jego imieniu przekazał również serdeczne gratulacje i życzenia dla członków OSP w Stogniowicach.

     PSP R1 stanowi podstawowe wyposażenie strażaków ochotników, potrzebne do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego. Może ona być noszona zarówno jako torba naramienna, jak i plecak. Jest wyposażona w bandaże, opatrunki, worek ambu, nożyczki, koce życia, młotek do zbijania szyb samochodowych, rurki ustno-gardłowe, latarkę, hydrożel, kołnierze ortopedyczne, szynę usztywniającą, preparat do dezynfekcji, maseczki do tlenoterapii.

KRUS Proszowice: Marek Synowiec   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/urzedy/20210925krus_torba/art.php