"Małopolskie remizy" dla OSP Klimontów i Opatkowice

>
(fot. Paulina Meres)

Proszowice, 20-05-2019

     W sobotę, 18 maja w miejscowości Szreniawa w gminie Gołcza (powiat miechowski), Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Łukasz Smółka przekazał przedstawicielom lokalnych samorządów oraz druhom strażakom promesy na remonty lub budowę remiz w ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2019". Wręczanie promes odbyło się na placu przy remizie OSP Szreniawa.

     W ramach programu "Małopolskie Remizy" dwa wnioski gminy Proszowice zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Na uroczystości przedstawiciele OSP Klimontów oraz OSP Opatkowice, wspólnie z burmistrzem Gminy i Miasta Proszowice Grzegorzem Cichym odebrali swoje promesy z dofinansowaniem po 48 tys. zł.

     Dodatkowo z powiatu proszowickiego wsparcie otrzymały OSP Gnatowice, OSP Hebdów, OSP Książnice Wielkie, OSP Winiary. W gminie Proszowice działa 21 jednostek OSP, natomiast w województwie małopolskim wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych jest prawie 1400.

>
(fot. Paulina Meres)

     Program "Małopolskie Remizy" realizowany jest od 2009 roku. Dotychczas pomoc finansowa trafiła do 784 małopolskich jednostek OSP, a blisko 32 mln zł zostały wykorzystane na remonty i prace budowlane. W roku 2019 środki finansowe zostały zwiększone do 4,5 miliona złotych.

     W ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2019" dotacja będzie mogła być przeznaczona na wykonywanie prac budowlano-remontowych; (w tym zagospodarowania terenu wokół remizy) w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków.

Paulina Meres   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/urzedy/20190520promesy/art.php