V Europejski Kongres Samorządów, wystąpienie burmistrza Proszowic

(fot. Paulina Meres)

Proszowice, 13-04-2019

     W dniach 8-9 kwietnia w ICE Kraków Congress Centre odbył się V Europejski Kongres Samorządów pod hasłem "Samorząd - razem dla przyszłości". W spotkaniu, którego celem była wymiana poglądów wśród liderów samorządowych, elit regionalnych oraz organizacji pozarządowych wziął udział burmistrz Gminy i Miasta Proszowice - Grzegorz Cichy (jest to już kolejne wystąpienie burmistrza Proszowic na tego typu wydarzeniu).

     Burmistrz zabrał głos w panelu dyskusyjnym pt. "Współpraca i wymiana doświadczeń kluczem do sukcesu? - rola i znaczenie związków i porozumień międzygminnych", który odbył się w sali Wawel. Wraz z burmistrzem w panelu brali udział: Marek Chadima - specjalista ds. prawnych, członek Związku Miast i Gmin z Republiki Czeskiej, Jose Maria Costa - burmistrz z Rady Gminy Viana do Castelo z Portugalii, Martin Gullermo Ramirez - Sekretarz Generalny, przedstawiciel Stowarzyszenia Europejskich Regionów Granicznych z Niemiec. Moderatorem dyskusji był Emilio D'Alessio - Rzecznik, Coordinamento Agende 21 Locali Italiane z Włoch.

     Podczas panelu poruszono ważne tematy dotyczące współpracy między jednostkami, dzięki którym kooperacja między samorządami może zostać usprawniona, a także wymieniono wiele ciekawych doświadczeń, które dla mniejszych samorządów mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Paulina Meres   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/urzedy/20190413kongres/art.php